Haber

Yılmaz Özdil: Kemal Kılıçdaroğlu nazikçe aradı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı süreci, muhalefet medyasında da oluşumlara neden oldu.

Sözcü TV’nin yayına başlamasının üzerinden yaklaşık bir hafta gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda bulunan gazeteci Yılmaz Özdil görevinden ayrıldı.

Özdil, görevden ayrılma nedeni olarak muhalefetteki adaylık çekişmesinde Uygun Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e verdiği desteği gösterdi.

“Akşener’i destekledim, CHP kampanya düzenledi”

Özdil, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Sokağa çıktığınızda, gençlere baktığınızda iki adayın seçimi kazanma şansı var ve halk bunları istiyor. Meral Akşener bunu dile getirdiği için tablo tarafından dışlandı. Ayrılmak zorunda kaldı. CHP’li bir gazeteci olarak ‘Meral Akşener ortalığı karıştırdı’ demek gazetecilik ahlaksızlığıdır.”

Gözden kaçırma Yılmaz Özdil, Sözcü TV’den neden ayrıldığını açıkladı Haberin Detayları

“Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu aradı”

Özdil, bu sözlerin ardından CHP’nin bir hedef belirleyip kampanya başlattığını söyleyerek görevinden ayrıldı.

Özdil’in kısa görev süresi medya camiasında geniş yankı bulurken, yeni bir gelişme yalandı.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Özdil, Kılıçdaroğlu tarafından arandığını açıkladı.

Telefon görüşmesinin detaylarını aktaracak bir ekrana sahip olmadığını belirten Özdil, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu nezaketen bir telefon görüşmesi yaptı, CHP ve medya hakkında konuştuk, kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum, ne konuştuğumuzu doğru anlatacak bir televizyon ekranım yok. Şimdi, bir gün yapabildiğimde sana cümle ile anlatacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu