Haber

Adıyaman’da YKS yapılacak mı, yapılmayacak mı? Adıyaman’da YKS sınavı olacak mı?

Adıyaman’da, depremlerden büyük ölçüde etkilenen şehirlerin ortasında yer almaktadır. Bu sebeple Adıyaman’da YKS yapılacak mı, yapılmayacak mı? sorusu arama motorlarında sıklıkla araştırılmaktadır. Yaşanan depremlerin ardından YKS sınavı ile ilgili güncel bilgi arayışı devam ediyor. Peki YKS Adıyaman’da yapılacak mı yapılmayacak mı? Adıyaman’da YKS sınavı olacak mı?

ADIYAMAN YAPILACAK MI YAPILMAYACAK MI?

Depremlerden büyük ölçüde etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yapılmayacaktır. Adaylar istedikleri illeri seçerek sınava girebilirler.

YKS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Sınava başvurular 8-23 Mart 2023 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını 8 Mart 2023 saat 12:00’de ÖSYM Başvuru Merkezleri üzerinden veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais adresinden yapabileceklerdir. .osym.gov.tr ​​adresi veya ÖSYM Aday İşlemleri Taşınabilir Uygulaması. Sınavla ilgili detaylı bilgiye 2023-YKS Kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Sınava başvurmak isteyen adaylar aşağıdaki iletişimden Kılavuza ulaşabileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuz’u dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

YKS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Temel Yeterlilik Testi (TYT) 17 Haziran 2023 tarihinde, Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 18 Haziran 2023 sabah oturumunda, Yabancı Dil Testi (YDT) ise öğleden sonra uygulanacaktır.

DEPREM MAĞDURLARI SINAV BEDELİ Mİ ÖDEYECEK?

ÖSYM’den yapılacak açıklamada, “2023 YKS başvurularında ‘afet bölgesi’ ilan edilen 11 il ve 1 ilçede ikamet eden ve deprem sonrası diğer il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ücreti alınmayacak.” söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu