Haber

Ünlüler Destekledikleri Cumhurbaşkanlığı Adaylarını Seçime Sadece Günler kala Açıkladı!

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine sayılı günler kaldı. Bu dönemde ünlü oyuncular, pop dünyasının yıldız isimleri, başarılı sunucular ve sanatçılardan magazin dünyasının önemli isimleri adaylarını açıkladı. Onlara bir göz atalım…

1. Yazar Ahmet Ümit, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Millet İttifakını desteklediğini açıkladı. Ümit’in cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Ahmet Ümit adayını şu paylaşımla duyurdu:

2. Ünlü oyuncu Berna Laçin, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini açıkladı.

??

3. Gazeteci Fatih Portakal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu konuk ettiği bir yayında Davutoğlu’na “Değişim istiyorum. Sana söylüyorum, mutlak değişim istiyorum. Onu sana vereceğim. Oyum açık” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini açıkladı.

4. Hatay’da depremzedelere verdiği destekle gündeme gelen Trabzonspor’un eski teknik direktörü Ünal Karaman ve eski futbolcu Gökhan Zan, İYİ Parti’den milletvekili adayı oldu.

Destek Mustafa Sandal’dan geldi. Sandal, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ‘Canım kardeşim Gökhan Zan ve Ünal Karaman’ın adaylığı hayırlı olsun’ dedi.

5. Oyuncu, şair ve tarihçi Pelin Batu, cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

??

6. Oyuncu Onur Seyit Yaran, attığı tweet ile Galatasaray’ın “Mayıs Bizim” sloganıyla desteklediği adayın kazanacağına inandığını açıkladı.

7. FOX TV’de yayınlanan Adım Farah dizisinin başrol oyuncularından Ali Sürmeli, sosyal medya hesabından oy pusulasını paylaşarak Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiğini belirtti.

Sürmeli, Twitter hesabından yayınladığı fotoğrafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sandığa işaret ederek, “Normal oylar konuşulmuyor. Ancak normal bir dönemde değiliz. Gireceğimiz seçim normal bir seçim de değil.Oyumu açıkça belirtiyorum.Kemal Kılıçdaroğlu!Sanatçılardan, aydınlardan, ünlülerden bu hassasiyeti bekliyorum.Bugün sus,yarın konuşma.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu