Haber

Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı: Ruslar Ukrayna’yı terk etmezse patlamalar devam edecek

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) Lideri Vasily Malyuk, Rusların patlamaların durmasını istiyorlarsa Ukrayna karasularını ve topraklarını terk etmeleri gerektiğini söyledi.

SBU’nun sosyal medya hesabı, Malyuk’un Rus gemisine insansız deniz aracıyla yapılan son saldırıya ilişkin açıklamasını yayınladı.

“Rus gemilerinde veya Kırım Köprüsü’nde herhangi bir patlamanın düşmana karşı kesinlikle mantıklı ve etkili bir adım olduğunu” savunan Malyuk, bu tür operasyonların Ukrayna karasularında yapıldığını ve tamamen yasal olduğunu söyledi.

“Dolayısıyla Ruslar patlamaların durmasını istiyorlarsa tek seçenekleri var. Ukrayna karasularını ve topraklarımızı terk etmeleri gerekiyor. Bunu ne kadar erken yaparlarsa onlar için o kadar iyi. Çünkü düşmanı yeneceğiz.” Bu savaşta yüzde 100,” dedi Malyuk. terimleri kullandı.

Novorossiysk Deniz Kurtarma Uyum Merkezi’nin açıklamasına dayanan Rus medyası, dün gece Kerç Boğazı yakınlarında bir Rus tankerine Ukrayna kuvvetleri tarafından insansız deniz aracıyla saldırı düzenlendiğini bildirdi.

Saldırı sonucu tankerin hasar gördüğüne işaret edilen açıklamada, “Mürettebat güvenli bir yerde, yaralı yok. Deniz kurtarma servisi konuyla ilgileniyor, bölgeye 2 römorkör geldi. gemiyi demirlemişken yedekte çekip çekmeyeceğine karar verecek. Makine dairesi hasarlı.” terimler yer aldı.

SBU kaynaklarına dayanan Ukrayna basını, tankere yönelik saldırının SBU ve Ukrayna Deniz Kuvvetleri iş birliğiyle gerçekleştirildiğini duyurdu.

SBU’dan RBK-Ukrayna haber sitesine konuşan kaynaklar, özel harekatın 450 kilo troleybüs yüklü insansız deniz aracı ve patlama klasik senaryosuyla gerçekleştirildiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu