Haber

TİP Genel Başkanı Baş: “Seçim öncesi savaş çığırtkanlıkları başladı”

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, seçim öncesi “savaş çığırtkanlıklarının başladığını” öne sürdü.

Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin TBMM Küme Toplantısında Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir kara harekatı gerçekleştireceğini açıkladığını aktardı.

” AK Parti’nin iktidarda kalmak için gelecek günleri savaşçı politikalarla geçireceğini” argüman eden Baş, “Seçim öncesi savaş çığırtkanlıkları başladı. Masum insanların, çocukların öldüğü hiçbir savaş haklı ve meşru sayılamaz. Bizim ülkemizin insanlarının savaşa değil, barışa ihtiyacı var. Akan kan sadece ve sadece egemenlerin çıkarınadır.” tabirlerini kullandı.

Erkan Baş, iktidarın “bölgede savaş, yurtta baskı” mantığıyla hareket ettiğini savunarak, “İktidar, kendi bekasını çatışma ve kaosta görüyor.” görüşünü öne sürdü.

“Barış mutabakatı” oluşturulması davetinde bulan Baş, sıkıntıların diplomasi yoluyla çözülmesini istediklerini söyledi.

Türkiye’nin başka ülkelere asker göndermesine ve ülkede yabancı asker bulundurulmasına karşı olduklarını belirten Baş, “Bir diyalog sürecine acil ihtiyacımız var. Türkiye, kendi sorunlarını kendi başına çözebilecek bir iradeye, yeteceğe ve güce fazlasıyla sahiptir. Bu tür eylemlere Meclis’te de sokakta da daima birlikte karşı duralım. Halkın özgürlüğü ve demokrasiyi savunması için kitlesel direnişini daima birlikte örgütleyelim. Kan gölüne dönen Ortadoğu ve ülkemizin bahtını ‘barış, barış, barış’ diye haykırarak değiştirelim. Bunun dışındaki tüm yollar çaresizdir, tükenmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Baş, Düzce’deki bu sabah meydana gelen depreme de değinerek, “İktidar, muhtemel bir sarsıntı için bize Edis’in müziği eşliğinde yerli ve ulusal çök-kapan-tutun yolunu öneriyor.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu