Teknoloji

Spotify CEO’su ‘Haftalık Keşfet’ Listesinin Neden Popüler Olduğunu Anlamadığını İtiraf Etti

Dünyanın en tanınmış çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify’ın en popüler özelliklerinden biri. Haftalık Keşif” listesi. Çalma listesi olarak karşımıza çıkan Discovery Weekly, çoğunlukla ilginizi çeken şarkılardan oluşuyor ve adından da anlaşılacağı gibi her hafta yenileniyor. Spotify’ın Discover Weekly listesi, kullanıcıların yeni müzikler keşfetmesine olanak tanıyan bir platformdur. önemli özelliklerden biri.

Spotify’ın kurucusu ve CEO’su Daniel Ek, X’te yaptığı paylaşımda Haftalık Keşfet özelliği hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklama aslında bu bir itiraftı . Çünkü Spotify CEO’su ilk başta Discover Weekly özelliğini, hatta ne yapacağını bile beğenmediğini söyledi. anlamadığını diyor. Ancak grubun ısrarlı çalışması, bugün birçok kullanıcı için vazgeçilmez hale gelen bir özelliğin yaratılmasına yol açtı.

Daniel Ek şöyle açıklıyor:

Spotify grubumda Discover Weekly yanıldığımı kanıtladığın içinGerçekten çok memnunum.

İnsanlar genellikle kurucuların her şeyi sıfırdan planladığını düşünür. Fakat bu durum; en azından benim için de doğru değil . Genellikle grubumuzdan, müşterilerimizden ve ortaklarımızdan gelen geri bildirimlere güveniyorum. Ve sık sık fikrimi değiştiririm. Benim işim biraz küratörlük ya da yapımcılık. Bir bulmacanın modülleriBir tanesini getiriyorum.

Takımım bana ilk kez verdi” Haftalık Keşif“Özelliğini ne zaman getirdiğinden emin değildim. Neden özel olduğunu gerçekten bilmiyorum. anlamadım . Ancak grup onu geliştirmeye devam etti ve giderek daha fazla insanı heyecanlandırdı. Başladığımızda şaşırdım. Kullanıcılarımızın onu gerçekten sevdiği ortaya çıktı ve bugün Spotify en iyi özelliklerinden birioldu.

Sahip olduğumuz en küçümsenen becerilerden biri dinlemek . Bu gönderiyi dünyaya daha iyi bir dinleyici olmak için çalışmam gerektiğini hatırlatmak için gönderiyorum.

Spotify CEO’su Daniel Ek’in yaptığı açıklama aslında pek çok değerli tespitle dolu. En azından, dinleyebilenler için

haberkurtalan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu