Haber

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı, barış formülü toplantısının Suudi Arabistan’da yapılacağını duyurdu.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, Ukrayna’nın barış formülüne ilişkin devlet başkanlarının ulusal güvenlik danışmanları düzeyindeki toplantının yakında Suudi Arabistan’da yapılacağını bildirdi.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Yermak, Ivano-Frankivsk’te düzenlenen Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Ukrayna’nın barış formülünün uygulanması Ukrayna’nın barışını sağlayacak 10 temel maddeyi içerdiğini belirtti. hem de gelecekte dünyada doğabilecek çatışmaları önleyecek mekanizmalar oluşturmaktır.

Ukrayna’nın barış formülünü uygulamak için 3 aşamalı bir yapı kullandığına işaret eden Yermak, “Birinci aşama, formülün her bir maddesinin ayrıntılı olarak ele alındığı Ukrayna’da akredite büyükelçiler ile yapılan görüşmelerdir.” söz konusu.

İkinci aşamada Ukrayna’nın barış planının uygulanmasına yönelik uygun formülasyon ve mekanizmaları bulmak için ulusal güvenlik istişarelerine başladıklarını kaydederek, “Bu tür toplantıların ilkini Danimarkalı meslektaşlarımızla ortaklaşa düzenledik. Haziran ayında Kopenhag’da yapıldı. Bir sonraki toplantı yakında Suudi Arabistan’ın bir şehrinde yapılacak.Her iki krallığa da liderlikleri ve Ukrayna girişimlerine verdikleri güçlü destek için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Yermak, barış formülünün üçüncü aşamasının, yıl sonuna kadar başarılabilecek devlet liderleri düzeyinde kurucu bir küresel zirve olacağını kaydetti.

haber-dicle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu