Haber

Gemlik’te açılan işadamının cesedi Darıca’da bulundu, 6 sanığın cinayet davası sürüyor

Bursa’nın Gemlik ilçesinden tekneyle seyahat eden işadamı Yılmaz Sezer’in cesedinin Kocaeli’nin Darıca ilçesi sahilinde bulunmasının ardından cinayet şüphesiyle haklarında dava açılan 6 sanığın davasına devam edildi.

11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Emre Çağlar D. ve Güler Ö, tutuksuz sanıklar Göksel Ş, Fazilet A, Ali E. ve Ercan A. ile parti avukatları katıldı.

Savcı, gerekçeli mütalaasında Emre Çağlar D, Güler Ö, Göksel Ş, Fazilet A. ve Ali E’nin “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını, Ercan A’nın ise beraat etmesini talep etti.

Mütalaaya karşı ne söyleyeceği sorulan Emre Çağlar D, diğer sanıkların davasına karışmadığını iddia etti.

Sanık Emre Çağlar D, Güler Ö. Mağdur Yılmaz Sezer aracılığıyla tanıştıklarını belirten sanık, “Olay yerine tekne almak için gittim. Para ve faturaları yanıma aldım. Sonrasında yaşanan olaylardan dolayı pişmanım. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum.” söz konusu.

Olaylara karışmadığını iddia eden Güler Ö. Mağdurun kendisine işlerine karışmamasını söylediğini, bu nedenle olaydan sonra arayıp sormadığını, ardından Emre Çağlar D. ile iletişime geçerek ulaşmaya çalıştığını belirtti.

Daha sonra mağdurun bulunması için bir televizyon programına başvurduğunu belirten sanık, beraatini istedi.

Diğer sanıklar da beraatlerini talep etti.

Güler Ö’nün kız kardeşi Huriye A’yı da tanık olarak dinleyen mahkeme heyeti, avukatların mütalaaya karşı süre verilmesi talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Kocaeli’nin Darıca ilçesine bağlı Pirireis Mahallesi Yelkenkaya Caddesi kıyısında 19 Eylül 2021’de erkek cesedi bulunmasının ardından çalışma başlatılırken, elleri ve kolları bağlanan şahsın vücudunda yaralar olduğu ve vücudunda yaralar olduğu belirlendi. Yaklaşık 10 gündür denizde olduğu tahmin edilen kişi ise Yılmaz Sezer (78) idi.

Gemlik’ten yola çıkan Sezer’in yat ve teknesinin olduğu bilgisi üzerine soruşturmayı genişleten ekipler, cesetle aynı yerde bulunan, üzerinde vinç mekanizması kırık olan ahşap sandığı da inceledi. Sandık üzerindeki seri numarasından üretim yeri ve satıldığı kişiler hakkında bilgi alan polis, teknik ve fiziki incelemeler sonucunda yat ve teknenin İstanbul Tuzla’daki bir marinaya demirlediğini belirledi. takip etmek.

Marinadaki yatta yapılan aramada çöp torbalarında merhumun kanlı kıyafetleri, halıları, kelepçeleri ve bazı ekipmanları ele geçirilirken, Sakarya, Bursa ve Kocaeli’de düzenlenen operasyonda şüpheliler gözaltına alındı. Tutuklanan Emre Çağlar D. ve Güler Ö. Kendisi ve diğer 4 sanık hakkında “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçundan ise 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu