Ekonomi

Trabzon’dan Trablus’a turizm seferi

Trabzonlu turizm profesyonellerinden oluşan heyet, Libya’nın başkenti Trablus’ta düzenlenen turizm fuarına katıldı.

Fuarın son gününde Libyalı seyahat acentalarının davet edildiği toplantıda Trabzon seyahat acentalarına tanıtıldı. Davet üzerine ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirildi ve iki ülke arasında turizmin geliştirilmesine yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Fuarla ilgili açıklama yapan turizmci Murtaza Karanfil, “Libya’da 35 yıllık tecrübemiz var. 35 yıldır Libyalı kardeşlerimizle el ele bu günlere geldik. İyi günde de, kötü günde de yan yana olduk.” Türkiye ile Libya arasında tarihten gelen samimi ilgiyi sürdürdük. Hem Şirketimiz hem de Türkiye’den diğer şirketler, Türkiye’nin Libya’da yumuşak güce sahip olmasını sağlayacak ve ilişkilerde güven ortamının oluşmasını destekleyecek bazı yatırımlar yapmaya devam ediyor. Firmaların bu çabaları ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Libya’ya verdiği önem ve destek de eklenince, “Libya halkının ülkemize olan samimiyeti artmaya devam ediyor. Libya’nın yakın gelecekte Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın turizm merkezi haline geleceğini öngörüyoruz” dedi.

Turizmci Murat Çavga, Trablus’tan Trabzon’a tanıtımın hızlandırılmasında belediyeler arası kardeş şehir protokollerinin etkili olacağını belirtti. Çavga, “Bu kapsamda Trablus Büyükşehir Belediyesi ve Tajura Belediyesi’ni ziyaret ettik. Ziyaretlerde kardeş şehir altyapı görüşmeleri yapmak üzere heyetimize bir temsilci görevlendiren Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç’e, turizm paydaşlarına teşekkür ediyorum.” Bize destek verenlere ve Libya Büyükelçimiz Kenan Yılmaz’a desteklerinden dolayı.” kullanılmış. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu