Haber

Pitbull lakaplı Murat Kazgan, ABD’li Jordan Weeks’i eledi

Geçtiğimiz haftalarda çıplak elle boksun en büyük organizasyonu olan Bare Knuckle FC ile sözleşme imzalayan Murat Kazgan, ilk maçına Jordan Weeks karşısında çıktı.

Mücadeleyi tepeden tırnağa yöneten Lord Pitbull lakaplı sporcumuz seri yumruklarla rakibini yere sererken, birkaç kez ayağa kalkmaya çalışan ABD’li Jordan Weeks mücadeleyi teknik nakavt olarak kaybetti.

Karşılaşmayı kazanan Murat Kazgan, mücadelenin ardından çok mutlu oldu ve Türk bayrağını açmayı ihmal etmedi.

Maçtan önce “Haftaların şansı yok” dedi

Boks maçına günler kala konuşan Kazgan, şunları söyledi:

“Neden Bare Knuckle FC’ye geçtim? Her şeyden önce parası çok iyi. Tüm planlardan çok daha fazla parası var. Bu düzende yükselişteyseniz herkesten çok daha fazla kazanacaksınız. En kolayı Francis Ngannou’nun UFC’den neden ayrıldığı Ngannou kemeri elinde tuttuğu maçtan 700 bin dolar kazandı, eski UFC dövüşçüsü Chad Mendes Bare Knuckle’daki ilk maçından 700 bin dolar kazandı, ikincisi ise ABD’de dövüşmek. .ABD’de savaştığınızda çalışma vizesi alıyorsunuz ve artık ABD’de yasal olarak çalışabiliyorsunuz yani ABD’de iş insanı oluyorsunuz.Üçüncüsü, benim ekibim ABD’deydi ve sonuncusu, eğer savaşırsanız ABD’de, tüm dünyada tanınacaksın, ayrıca bu spora çok uygun olduğumu düşünüyorum.”

Üç maçlık kontrat yaptığını açıklayan Murat Kazgan, Jordan Weeks’in kendisine karşı şansının olmadığını söyledi.

Öte yandan Murat Kazgan’ın maçları S Sport Plus’tan canlı yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu