Haber

Kayseri Büyükşehir’den altyapı atılımı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Altyapı ve Uyum Merkezi (AYKOME) kayıtlarına göre Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin toplam hafriyat talep büyüklüğü 2022’den bu zamana kadarki toplam 17 ayda 864 kilometreye ulaştı.

Büyükşehir Belediyesi, en büyük altyapı kuruluşu olan Kayseri Su ve Kanalizasyon İşletmesi (KASKİ) başta olmak üzere içme suyu ve atık su, Kayserigaz ve gaz, Kayseri ve Mahalle Elektrik Türk Anonim Şirketi (KCETAŞ) ve elektrik ve daireleri aracılığıyla kentteki altyapı çalışmalarını sürdürüyor. . Devam ederken aynı zamanda şehrin konforunu ve altyapı hizmetlerini arttırmak için gerekli hafriyat taleplerini de karşılamaktadır. Bu kapsamda yaklaşık 1,5 yıllık sürede AYKOME’ye toplam 864,27 kilometre hafriyat talebi bildiren Büyükşehir Belediyesi’nde her gün 1,5 kilometreden fazla hafriyat çalışması düştü.

KASKİ HAFRİYAT TALEBİNDE BİRİNCİ

Kayseri’nin su ve kanalizasyon işlerinden sorumlu Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki en büyük altyapı kuruluşu olan KASKİ, AYKOME’deki kazı talebi doğrultusunda toplam 383,65 kilometrelik kazı talebi ile her iki Büyükşehir kuruluşunun hafriyat talebini de geçerek birinci sırada yer alıyor. ve Kayseri’deki diğer kuruluşlar. gerçekleşti. Kayserigaz’ı 288,58 kilometre hafriyat talebiyle KASKİ, 171,46 kilometre hafriyat talebiyle KCETAŞ izledi.

yenicagahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu