Haber

‘Avukatım sandıkta’ İstanbul’da seçim güvenliğine destek verecek

Ogün Akkaya

ANKARA- Pazar günü yapılacak seçimlere sayılı günler kala gündemin değerli konularından biri de sandık güvenliği. Siyasi partilerin hem bir araya geldiği hem de farklı faaliyetler yürüttüğü bu süreçte, çeşitli oluşumlar da sandık güvenliğine katkıda bulunmaya hazırlanıyor. Avukat Hakları Grubu’nun hayata geçirdiği ‘Avukatım Sandıkta’ projesi de 14 Mayıs seçimlerinin aslına sadık bir şekilde yapılabilmesi için sahada olacak.

‘İSTANBUL’DAKİ ÜÇ OKULDAN BİRİNE HİKMET HUKUKU VERECEĞİZ’

Çalışma kapsamında 750’den fazla istekli avukatın başvurusunu aldıklarını anlatan Avukatım Oy Koordinatörü Hakan Tokbaş, avukatların seçim sürecinde sahaya itiraz etmeye yetkili kişi olarak her türlü seçim güvenliğini sağlayacaklarını söyledi. seçim.

Seçim sürecinde avukatların etkin bir çalışma içinde olmadıklarını gördükleri için bu tür çalışmalara başladıklarını anlatan Tokbaş, “Siyasi partilerle doğrudan temas kurmaktan çekinen avukatları bir araya getirdik. Avukatların sahada görev alması için hem CHP hem de GÜZEL Parti ile avukatların görev almak istedikleri parti ve ilçelere göre dağılımı konusunda anlaştık. Seçim günü İstanbul’da iki bin okulda oy kullanılacak. Bu okulların 650’sinde avukat arkadaşlarımız olacak. Bu sayede İstanbul’daki her üç okuldan birinde seçim güvenliği için istekli avukatlar sağlayacağız.”

‘SÜREYİ UZATMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Hukuk platformlarının ortasında seçim güvenliği için avukat örgütlenmesini sağlayan tek platform olduklarını belirten Tokbaş, “Avukatım bundan sonra da sandık emanet uygulamasını yaygınlaştırarak tüm seçimlerde yer almaya devam edecek. Yetkili avukatlara güvenlik.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu