Ekonomi

JPMorgan 4. çeyrek sonuçları sonrası Altus Power hisse hedefini düşürdü, Overweight notunu yineledi

Cuma günü JPMorgan, Altus Power (NYSE:AMPS) için görünümünü değiştirdi ve fiyat hedefini bir önceki 7 dolardan 6 dolara düşürürken, şirketin hisseleri için Overweight notunu korumaya devam etti.

Düzeltme, Altus Power’ın beklentilerin altında kalan faiz, vergi, amortisman ve itfa payı öncesi kar (FAVÖK) ve gelir bildiren dördüncü çeyrek performansını takip ediyor. Düşük performansın başlıca nedeni, şirketin faaliyet gösterdiği bölgelerin birçoğunda yaşanan ve enerji üretimini olumsuz etkileyen olumsuz hava koşullarıydı.

Altus Power tarafından sağlanan 2024 yılı FAVÖK beklentisi de beklentileri karşılamadı. Ancak yatırım şirketi, bu beklentinin karşılanmamasının, şirketin varlıklarının kalitesinde veya büyüme beklentilerinde temel bir değişiklikten ziyade, varlık dağıtımlarının ve iç yatırımların zamanlamasıyla ilgili olduğuna inanıyor. JPMorgan, Altus Power’ın hala tam olarak kullanılmayan ticari ve endüstriyel (C&I) segmentte lider bir kuruluş olmaya devam ettiğini vurguladı ve şirketin güçlü finansal pozisyonunun ve sermayeye üstün erişiminin altını çizdi.

Yatırım firması, yatırımcılara Altus Power’ın iş modelinin on yıllar boyunca kazanç sağlayan varlıkların kullanılmasını içerdiğini hatırlattı. Bu nedenle, bu dağıtımların zamanlamasındaki kısa vadeli dalgalanmaların, şirketin varlıklarının uzun vadeli kazanç potansiyeli üzerinde asgari bir etkiye sahip olduğu düşünülmektedir. Son finansal güncellemeler ışığında JPMorgan, Altus Power için 2024 ve 2025 mali yılları tahminlerini revize etti.

InvestingPro İçgörüleri

Altus Power’ın son dönemdeki finansal performansı, şirketin metriklerine ve gelecekteki görünümüne daha yakından bakılmasına neden oldu. InvestingPro verilerine göre, Altus Power 944,4 milyon dolarlık piyasa değeriyle yenilenebilir enerji sektöründeki hatırı sayılır büyüklüğüne işaret ediyor. Kısa vadeli zorluklarla karşılaşmasına rağmen şirket, 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %80,9’luk güçlü bir brüt kâr marjı göstererek temel faaliyetlerinde kârlılığını sürdürme kabiliyetinin altını çiziyor.

InvestingPro İpuçları, Altus Power’ın önemli bir borç yüküyle çalıştığını ve bunun şirketin finansal sağlığını değerlendiren yatırımcılar için önemli bir husus olduğunu vurguluyor. Buna ek olarak, analistler içinde bulunduğumuz yılda satışların artmasını bekliyor ki bu da son dönemdeki düşük performanstan sonra potansiyel bir toparlanmaya işaret edebilir. Bu durum, JPMorgan’ın kısa vadeli aksaklıklara rağmen şirketin uzun vadeli kazanç potansiyelinin bozulmadığı yönündeki bakış açısıyla örtüşüyor.

Altus Power’ın finansal verilerini ve gelecek beklentilerini daha derinlemesine incelemek isteyen yatırımcılar InvestingPro aboneliği ile daha fazla bilgi edinebilirler. Şu anda Altus Power için 12 InvestingPro İpucu daha mevcut ve bunlara https://www.investing.com/pro/AMPS adresinden erişilebilir. Yatırım stratejinizi geliştirmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirimden yararlanabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu