Haber

İzmir’de yaşanan olaylı derbi davasında tutuklu sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi.

İZMİR’de Göztepe ile Altay takımları arasında oynanan olaylı derbiyle ilgili 23 kişinin yargılandığı davanın duruşmasında tutuklu tek sanık Furkan Ersanlı, olayın kaza sonucu meydana geldiğini iddia ederek, “Ben Bu nedenle 10 aydır cezaevindeyim. Benim ve ailemin psikolojisi bozuldu. Ben de kazaya çok üzüldüm. “Evin tek erkeği benim, dolayısıyla çalışmak zorundayım. Tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum” dedi. Mahkeme, Ersanlı’nın tutukluluğunun devamına ve işaret fişeğiyle yaralanan taraftar Mehmet Çakır’ın adli tıp raporunun beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Spor Toto 1. Lig gruplarından Göztepe ile Altay arasında geçen yıl 27 Kasım’da oynanan derbide Göztepe taraftarı Mehmet Çakır, Altay tribününden atılan meşale nedeniyle yaralandı. Bu sırada Göztepe tribününden sahaya atlayan Mehmet Nihat Aydın, köşe direğiyle Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e çarptı. Yaşanan olaylar nedeniyle maç iptal edildi.

Derbi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Mehmet Nihat Aydın ile Furkan Ersanlı, DD, KE, EY, H.Ç., MEK, AG, HK, MY, SH, Ç.K., EE, Altay tribünlerinde bulunan AB, Ş.P. , Ö.U., Ü.T., TG, GAA ve EK tutuklandı. UMK, F.Ö., NAD ve FE adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaleci Ozan Evrim Özenç’e köşe direğiyle saldıran Mehmet Nihat Aydın hakkında İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) her iki takımı da mağlup ilan etti.

Soruşturmanın ardından diğer şüpheliler hakkında İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. İddianamede savcı, Furkan Ersanlı’nın, binlerce kişinin bulunduğu Göztepe tribünlerine işaret fişeği ile planlı ve kararlı bir şekilde, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘insana zarar veren aletler kullanarak’ işaret fişeği attığını belirtti. tehlike oluşturabilir’ spor ‘Yarışma alanlarında kullanarak yarışmanın düzenini bozmak’ ve ‘genel güvenliği kasten tehlikeye atmak’ gibi hatalar yaptığını vurguladı. Bu hatalarından dolayı Ersanlı’nın 23 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

ERSANLI HARİÇ TÜM SANALILAR İSİMLİ İNCELEME İLE SERBEST BIRAKILDI

Savcı, diğer sanıkların ‘kasten öldürmeye teşebbüs suçuna yardım etmek’ suçundan cezalandırılmasını talep etti. Öte yandan sanıkların ayrıca ‘spor alanlarına tehlikeli olabilecek araçları sokmak’, ‘spor alanlarında tehlikeli olabilecek araçları kullanarak müsabaka düzenini bozmak’ ve ‘genel güvenliği kasten tehlikeye atmak’ suçlarından da cezalandırılmaları istendi. Geriye kalan süreçte Furkan Ersanlı dışındaki tüm sanıklar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

HAPİS CEZASINI DEVAM ETMEYE KARAR VERDİ

Sanıkların duruşmasına bugün İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Ersanlı’nın yanı sıra tutuklu sanıklar ve avukatlar da katıldı. Duruşmada tribünlerdeki fişek nedeniyle yaralanan Mehmet Çakır’ın avukatı, olayın hedefinin Göztepe taraftarları olduğunu, eylem sonucunun kesin olarak fişeğin etkili menzilde olması nedeniyle olduğunu, dolayısıyla cezanın kesildiğini söyledi. yaralanma meydana gelmiş olup, sanığın olaydan sonra kıyafetlerini değiştirmesi eylemi kasten yaptığını göstermektedir. Sanık Furkan Ersanlı’nın avukatı da dünyanın her yerindeki stadyumlara havai fişek ve meşale getirilebileceğini, bunun için istenen cezanın 6222 sayılı Kanunla belirlendiğini söyledi. Ersanlı’nın avukatı, müvekkilinin maçı izlemek için stadyuma gittiğini belirterek, şunları söyledi: Göztepe taraftarıyla herhangi bir sorunu bulunmadığını, dolayısıyla doğrudan kastla hareket etmesinin mümkün olmadığını belirterek, tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Tutuklu sanık Furkan Ersanlı, olayın kaza sonucu meydana geldiğini belirterek, “Bu nedenle 10 aydır cezaevindeyim. Benim ve ailemin psikolojisi bozuldu. Ben de kazadan dolayı çok üzgünüm” dedi. Evin tek erkeği benim, dolayısıyla çalışmak zorundayım. Tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum.”

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına ve Mehmet Çakır’la ilgili adli tıp raporunun beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu