Teknoloji

Heyecan verici tartışma: Elon Musk, ChatGPT’ye rakip!

Daha çok Tesla, spaceX ve Twitter ile tanıdığımız Elon Musk, bu kez yapay zeka işine girmeye hazırlanıyor. Twitter’da ChatGPT ve Bing AI gibi uygulamalarla ilgili görüşlerini her zaman dile getiren Musk’ın, yapay zekaya sahip chatbotlara alternatif olacak bir uygulama yapmak için yeni bir ekip oluşturduğu öne sürüldü.

Edinilen bilgiye göre araştırmacılar, yapay zeka çalışmalarının yürütüleceği laboratuvarı kurmak için birbirleriyle iletişime geçti. Tüm ekipmanların eksiksiz olarak tamamlanması için harekete geçildi. Rakip bir yapay zeka robotunun geleceği, teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı. Özellikle alternatif yapay zeka uygulamasını kuracak kişinin Elon Musk olması, gelişmelerin sürprizlerle dolu olacağını gösteriyor.

ELON MUSK, OPENAI ŞİRKETİNİN KURUCUSU OLDU!

Sam Altman, şu anda CEO’su olduğu OpenAI’yi 2015 yılında Elon Musk ile birlikte kar amacı gütmeyen bir girişim olarak kurdu. 2018’de yönetim kurulundan ayrılan Musk, OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT’yi piyasaya sürdü. “korkutucu derecede iyi”gibi tanımlanır.

Elon Musk, Twitter’da insanları tehdit eden Bing’e karşı dikkatli olmamız gerektiğini söyledi. Bundan sonra aldığı kararla yapay zeka teknolojisinde daha güvenilir ve daha iyi bir uygulama kurmak için çalışmalarına devam edeceği düşünülüyor.

ÇATIŞMA İDDİALARI VAR

Yahoo News’in yayınladığı habere göre Elon Musk ve Babuschkin’in yapay zeka araştırması yapmak için donanımlı bir ekip kurmayı görüştükleri ancak projenin henüz erken bir aşamada olduğunu düşündükleri söyleniyor. Şu anda bu tür ürünlerin geliştirilmesine yönelik somut planların olmadığı da belirtiliyor.

Son eklenen habere göre Babuschkin, Elon Musk’ın yapay zeka konusundaki girişimine resmi olarak imza atmamasından yana. Bu durum, çalışmaların üstü kapalı yürütüleceği şüphesini uyandırdı.

KAYNAK: HABER7

uluborlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu