Yaşam

Dünya Didim’i Seviyor Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Dünya Didim’i Seviyor festivali, Didim Kent Kurulu öncülüğünde, Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi, Odalar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katkılarıyla 2. kez gerçekleştirildi.

8-9 Eylül tarihleri ​​arasında Didim’deki binlerce yıllık Apollon Tapınağı çevresinde gerçekleştirilen, ilçede yaşayan yabancı vatandaşların stant açarak ülkelerinin yemeklerini ve kültürünü tanıttıkları festival, renkli görüntülere sahne oldu.

Festival kapsamında Atatürk Bulvarı’ndan başlayan kortej yürüyüşüne Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclisi katıldı. Üyeler, İlçe Protokolü, yerli ve yabancı vatandaşlar katıldı. Yerli ve yabancı vatandaşların yöresel kıyafetleriyle ve bando eşliğinde katıldığı yürüyüş, Apollon Tapınağı’nda sona erdi.

Kortejin ardından etkinliklere başlandı ve festivalin açılış konuşmasını Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız yaptı. Daha sonra etkinlikte yabancı uyruklu iki çocuk İstiklal Marşı’nı söyleyerek Dünya’ya Barış mesajını iletti.

Festivalde Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları ve beraberindekilerle birlikte 75 farklı ülke vatandaşlarının açtığı stantları ziyaret etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

altinorduhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu