Ekonomi

Büyükşehir’den yüzde 50 hibe alarak ceviz tarlası oluşturdu.

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Özlüce Mahallesi’nde yaşayan Recep İnce, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ziraat Laboratuvarı’nın ‘Tarlanıza Geliyoruz’ ve fidan desteğinden yararlanarak tarımsal üretime katıldı.

Tarım arazilerinin toprak analizini Büyükşehir Belediyesi Toprak Sulama Suyu ve Bitki Laboratuvarı’na yaptıran Recep İnce, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 ceviz fidanı desteğinden yararlandı. Arazisine 150 adet ceviz fidanı diken Recep İnce Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Tarlanıza Geliyoruz Projesi’nden yararlanarak ceviz fidanlarının bakımları ve grupları ile birlikte budanması yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi sayesinde arazilerine fidan diktiğini ve üretime katıldığını söyleyen Recep İnce, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün başta olmak üzere her aradığında yanında olan Büyükşehir ekiplerine teşekkür etti. Recep İnce; “Kırıkalan, Özlüce ilçesinde oturuyorum. Büyükşehir’in tarımsal desteklerini haberlerden ve sosyal medyadan duydum. Yüzde 50 hibeli ceviz fidanı desteğinden yararlanmak istedim. Büyükşehir Toprak Sulama Suyu ve Tesisi yaptırdım. Toprağımın ceviz fidanı için uygun olup olmadığı laboratuvarda analiz edildi.Sonuçlar alındı.Toprağımın ihtiyacı olan gübreyi aldım ve tarlamı dikime hazırladım.Büyükşehir Belediyemizden aldığım fidanları tarlama diktik.Daha sonra, Tarlanıza Gelelim hizmetinden faydalandım ve ekiplerimizle birlikte ceviz fidanlarımızın bakım ve budamalarını yapıyoruz.Fidanlarımız şu an 2 yaşında.Aslında tır şoförüydüm. tarım ve benim alanım Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün olmak üzere tüm ekibe teşekkür ediyorum. Her adımda bana yardımcı oluyorlar” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu