Haber

Bursa’da öğrencileri süt tüketmeye teşvik

BURSA (İGFA) –Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından her yıl 1 Haziran’da kutlanan Dünya Süt Günü münasebetiyle her yaştan insana süt içme alışkanlığını aşılamak, süt tüketimini artırmak amacıyla etkinlik düzenlendi. , süt ve süt ürünlerinin besin değeri konusunda toplumu bilinçlendirmek ve bilinçlendirmek.

Hülya Şahnaoğlu Okulu öğrencileri, İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan süt günü broşürlerini maskot Camo’dan sağım yaparak renklendirirken eğlendiler.

Öğrencilere, besin değeri olarak harika ve vazgeçilmez bir besin olarak nitelendirilen sütün insan sağlığı için çok değerli olduğunu anlatan Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, “Kafamızın iyi çalışmasını istiyorsak, istesek sağlıklı büyümek için, vücudumuzun iyi gelişmesini istiyorsak süt içmeliyiz. Bazılarımızın süte alerjisi olabilir anne. “Babalarınız buna dikkat ediyor. Yoğurt, peynir, tereyağı gibi süt ürünlerini her gün ihtiyacımız kadar tüketmeliyiz. Süt ve süt ürünlerini tüketirken saklama koşullarına dikkat etmeli ve serin yerde muhafaza etmeliyiz” dedi.

Etkinlikler sırasında tüm öğrencilere süt dağıtıldı ve hep birlikte içildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu