Haber

Başkan Böcek Kırcami bölge muhtarlarıyla bir araya geldi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın 40 yıldır kanayan yarası olan Kırcami’nin imar sorununu hep ortak akılla çözdüklerini söyledi. Önder Muhittin Böcek, Kırcami’de Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğundaki ana arterlerin açılması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Büyükşehir Belediyesi Kırcami ile ilgili elinden gelen her şeyi yapıyor” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kırcami bölgesi muhtarları ve dernek temsilcileriyle görüşmeye geldi. Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı ve Topçular Mahallesi Muhtarı Nazif Alp, Muratpaşa Muhtarı ve Yeşilova Mahalle Muhtarı Ahmet Akcan, Tarım Mahalle Muhtarı Murat Kurt, Zümrütova Mahallesi Muhtarı Muammer Dönmez, Mehmetçik Mahalle Muhtarı Adnan Çetin, Çağlayan Mahalle Muhtarı İbrahim Efe, Kırçamlılar Derneği Başkanı Mustafa Ayanoğlu ve yönetimi ile Kırcami mahallesi sakinleri katıldı. Muhtarları dinleyen Önder Muhittin Böcek, Kırcami konusunda hep doğruları söylediğini belirtti.

OY İÇİN SİZE HİÇBİR ŞEY YAPMADIM
Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Belediye Başkanlığı döneminde bile tekliflerle Kırcami sorununun çözülmesi için çalıştığını vurgulayan Başkan Muhittin Böcek, “Kırcami imar planlarının kabul edilmesi için büyük çaba sarf ettik. Kırcami imar planının ana maddesi sayılan 1/100 bin çevre düzeni planı ve koruma kurulu kararları için grubumuzla birlikte çok emek harcadık. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 25 bin, 5 bin ve 1/1000 ölçekli imar planlarını oybirliğiyle onayladık. 31 Mart seçimleri öncesi Kırcami planlarının iptal olduğunu bilen siyasetçiler omuzlarında davul klarnetle ortalıkta dolaşıyordu. Oy almak için seni asla aldatmadım. Kırcami imar sorununu hep birlikte ortak akılla çözüyoruz” dedi.

PLANLANAN YOLLARIN AÇILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin imar planlarına uygun olarak planlanan yolların açılması için çalışma başlattığına dikkat çekerek, “3 bin 720 metrelik 45 metrelik yolun açılışı ve yolların açılması için çalışmalara başladık. 2 bin 70 metre 30 yol. Şehitler Caddesi üzerinde 700 metre ve 45 yolda 200 metre yol çalışması yaptık. Açılması gereken yollarda 83 vatandaşın serası, ağacı ve konutu bulunan vatandaşların terk ve kamulaştırma çalışmaları hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Mayıs ayı meclis toplantısında 50 metrelik yolun açılması için meclis kararı alacağız. Muhittin Böcek ve arkadaşları Kırcami’de ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyorlar. ASAT gruplarımız altyapı ve kanalizasyon için proje çalışmaları gerçekleştirdi.

HUKUKİ SÜREÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Kırcami ilçe muhtarlarına hukuki süreç hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri İbrahim Kurt, Kırcami’de planlama süreçleri tamamlanmış olmasına rağmen dava süreçlerinin devam ettiğini hatırlattı. 1/1000 planlarla ilgili 9 durum var. Parselasyonla ilgili olarak da dahil olduğumuz 17 dava var. Mahkeme süreçlerini yakından takip ediyoruz. Tüm bölge halkı ve ilgili kurumlarla bu süreci takip edeceğiz. Hukuki süreci tamamlamak için çalışıyoruz” dedi.

MAHTARLARDAN LİDER BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Topçular Mahallesi Muhtarı Nazif Alp, 40 yıldır muhtarlık yaptığını vurgulayarak, “40 yıldır bu imar sorunuyla uğraşıyoruz. Bu noktada konunun tüm paydaşları ile birlikte çalışıyoruz. Muhittin Başkan süreci çok yakından takip ediyor. Bilhassa, planların Anayasası sayılan 100 bin çevre düzenlemesinin hazırlanmasında Muhittin Başkanımızın büyük emeği olmuştur. Biz teşekkür ederiz” dedi. Bölge muhtarları da Önder Muhittin Böcek’e çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, görüşme hakkında Kırcami halkını bilgilendireceklerini söyledi. Önder Muhittin Böcek, bu süreçte yöre halkı, muhtarlar ve derneklerle sık sık bir araya gelerek Kırcami imar planını takip edeceklerini söyledi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu