Haber

14 Mayıs Amasya seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun Amasya oy oranları! Kılıçdaroğlu Amasya’da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Kemal Kılıçdaroğlu Amasya Kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Amasya Kaç oy aldı? Soruların cevabı ise gündemin merak edilen bahisleri arasında. Amasya geneli ve ilçe ilçe Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs seçimlerindeki Amasya oy oranlarını sizler için derledik. İşte 14 Mayıs Amasya oy sonuçlar: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun Amasya oy oranları! Peki, Kılıçdaroğlu Amasya’da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

14 MAYIS SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE AMASYA’DA KİM LİDER?

Açılan sandıkların oranına göre Amasya’da Recep Tayyip Erdoğan yüzde 56.25; Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 38,04; Sinan Ogan yüzde 5,31 oy alırken Muharrem İnce yüzde 0,39 oy aldı.

ERDOĞAN 14 MAYIS’TA AMASYA’DA KAÇ OY ALDI?

12. Amasya’da oyların yüzde 56,25’ini alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova ve Taşova olmak üzere toplam 130 bin 264 oy aldı.

14 MAYIS SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE KEMAL KILIÇDAROĞLU AMASYA’DA KAÇ OY ALDI?

Amasya’da yüzde 38,04 oy alan 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova ve Taşova ilçelerinde toplam 88 bin 85 oy aldı.

AMASYA’DA SİNAN OĞAN KAÇ OY ALDI?

13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Ogan, Amasya’da 12 bin 306 oy alarak yüzde 5,31’e ulaştı.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim sonuçlarının ayrıntılı haritasını incelemek ve takip etmek için Buradahaber-carsamba.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu