Haber

Yusuf Ziya Yıldızoğlu Kazakistan’da ikinci oldu

Dünya şampiyonu bilek güreşçisi Bayburtlu Yusuf Ziya Yıldızoğlu, Kazakistan’dan ikincilikle döndü. Yıldızoğlu, Büyük Adamlar kategorisinde 70 kilo sağ kol final maçında dirseğine yaptığı faul nedeniyle şampiyonluğu az farkla kaçırdı ve ikincilikle yetindi.

25 Ağustos – 03 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Kazakistan’ın Almatı kentinde düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası sonuçlandı. 60 ülkeden sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada 70 kilo terleyen Yusuf Ziya Yıldızoğlu, final maçında Litvanyalı Mindaugas Tarasaitis ile karşılaştı. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’ye dünya şampiyonluğu kazandıran Yıldızoğlu, final maçında dirseğinin faul yapması sonucu maçı kıl payı kaybetti.

Şampiyonadan dünya ikincisi olarak dönen Yusuf Ziya Yıldızoğlu, “Bir kez daha şampiyonluğa ulaşmaya çok yaklaşmıştım ama hiç beklemediğim bir yerden faul aldım. Bu yılı ikincilikle bitirdim. Çalışmaya ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaya devam edeceğim.”

Kendisine her zaman destek olan ailesine ve öğretmenlerine teşekkür eden Yıldızoğlu, “Bu süreçte özellikle ailem, maddi ve manevi tüm fedakârlıklarıyla yanımda olan babam Bilal Yıldızoğlu, her türlü fedakarlığı esirgemeyen amcam Hacı İbrahim Tütüneken’e teşekkür ediyorum. Maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, bilek güreşi öğreten, yanımda olan Engin Terzi hocama her zaman teşekkür ediyorum.” – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu