Haber

Twitter erişimi neden kısıtlandı? açıklama geldi

Türkiye Kahramanmaraş ve çevre illerde hissedilen depremin ardından soluğu sosyal medya platformlarında aldı. Başta Twitter olmak üzere birçok platform sivil yardım ve iletişim için kullanıldı. Ancak söz konusu durum günümüzde yaşanan bir erişim sorunu ile durma noktasına gelmiştir. TikTok ve Twitter’a erişim yaklaşık 6 saat önce kısıtlandı. Vatandaşlar bu gelişmenin nedenini merak ederken ilk bilgiler ortaya çıktı. Detaylar burada…

Twitter ve TikTok’a erişim neden engellendi?

Twitter ve TikTok’a neden erişim kısıtlaması getirildiği merak edilirken yeni bilgiler de ortaya çıktı. Buna göre BTK ve Twitter üst düzey yöneticileri arasında çok değerli bir toplantı gerçekleştirildi. Uzun sürdüğü belirtilen ve çok değerli konuların görüşüldüğü görüşmeyle ilgili kamuoyuna açıklama yaptı.

TürkiyeTwitter’a sorumluluklarını hatırlattı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter Küresel Devlet İlişkileri Başkanı John Hughes ve Twitter TürkiyeKamu Politikası Direktörü Ronan Costello ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, Twitter’da yürütülen dezenformasyonun yanı sıra asılsız ihbarlar, uydurma yardım kampanyaları, sahte hesaplar ve saçmalıklara karşı alınabilecek adımlar masaya yatırıldı.

Toplantıda toplumu paniğe ve kaosa sürükleyebilecek dezenformasyona karşı Twitter’ın sorumluluklarına dikkat çekildi. Görüşmede Türkiye, Twitter yönetimine, başta sosyal medyada dezenformasyonun önlenmesi için aktif iş birliği olmak üzere, İnternette Yapılan Hataları Arama Kanunu kapsamındaki yükümlülüklerini hatırlattı.

Maalesef TikTok’a özel bir açıklama yapılmadı. Ancak Twitter ile yapılan benzer paylaşımlar nedeniyle o uygulamanın da kapatıldığı düşünülüyor. Bahis ile ilgili açıklama geldiğinde tekrar okuyucularımızı bilgilendireceğiz.

Twitter ve TikTok erişimde zorluk yaşıyor!

güncelleniyor…

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

haberortaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu