Haber

Tuzla’daki şantiyeye minibüsle gelen hırsızlar 600 bin liralık malzeme çaldı

İSKİ’nin İstanbul Tuzla Tepeören Mahallesi’ndeki şantiye alanına gelen 10 kişi, iş makineleri ve lastiklerin bulunduğu depo ve konteynerlere yöneldi.

İLEYüzlerinde eldiven ve kar maskesi bulunan 10 kişi, kilitli kapıları levye ile kırarak içeri girmeyi başardı.

Hırsızlar, kullanılmamış 25 araç lastiği ve inşaat malzemesi olarak kullanılan 6 kabzayı minibüse yükledi.

6 dakikada 600 bin liralık malzeme çalan hırsızlar, şahısların ortadan kaybolduğu an saniye kaydedildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, şantiyenin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

“6 dakikada şantiyeden ayrıldılar”

Site yöneticisi Ufuk Gürbüz, şunları söyledi: Sabah 06:00’da şantiye bekçisi kahvaltı yapmak için yemekhaneye gelir. Bu sırada beyaz panelvan ile gelen maskeli ve eldivenli 10 kişi levye ve demir makasla depoları açtı.

Kullanılmayan lastik ve kabzaları içeriye alarak 6 dakikada şantiyeden ayrılırlar. Şantiyede çalışan arkadaşlarımız uyudukları için durumu fark edemediler. Profesyonel bir hırsızlıktır, yetkililerin bu hırsızları yakalayıp cezalandırmalarını rica ediyoruz. Toplamda 600 bin TL zararımız var. Başvurumuzu polis gruplarına yaptık. Zalimlerin yakalanmasını istiyoruz.”söz konusu.

Kapalı kasa minibüsle şantiyeye gelerek 6 dakikada 600 bin TL’ye mal olan lastik ve iş malzemelerini çalan zanlıların hırsızlık yapması şantiyenin güvenlik kameralarına yansıdı.

Görsellerde; Levye ile kapıyı kırarak depoya giren hırsızların lastikleri ve kabzaları aracın içine yükledikleri görülüyor. Geldikleri araca binen hırsızlar, hızla şantiyeyi terk ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu