Haber

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı Hong Kong’da kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yılı kutlamaları kapsamında, Türkiye’nin Hong Kong Başkonsolosluğu tarafından ulusal gün resepsiyonu düzenlendi.

Türkiye’nin Hong Kong Başkonsolosluğu’ndan alınan bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında ulusal gün resepsiyonu düzenlendi.

Etkinliğe Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi John Lee’nin yanı sıra Hong Kong Ticaret ve Ekonomik Kalkınma Bakanı Algernon Yau, Çin Dışişleri Bakanlığı Hong Kong Komiser Vekili Fang Cienming ve Hong Kong Polis Departmanı Şefi Siu Chak onur konuğu olarak katıldı. Evet.

Türkiye’nin Hong Kong Başkonsolosu Kerim Sercan Evcin, etkinlikte yaptığı konuşmada, daha güçlü, daha müreffeh ve daha nüfuzlu bir ülke olma hedefiyle “Türkiye Yüzyılı” vizyonunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hayata geçirildiğini belirtti. Cumhuriyet ikinci yüzyıla girerken dünya ülkesi.

Evcin, Türkiye’nin “Türkiye Yüzyılı” hedefleri kapsamında Çin ile ilişkilerini her alanda geliştirmeyi hedeflediğini belirtti.

Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Lee de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in gösterdiği güçlü siyasi irade çerçevesinde Türkiye-Çin bağlantılarının her alanda derinleştiğini ifade etti.

Türkiye’nin yıllar önce gündeme getirdiği Orta Koridor Girişimi’nin Kuşak ve Yol Girişimi’nin hedefleriyle örtüştüğünü kaydeden Lee, değerli bir ulaşım ve lojistik merkezi olan Hong Kong’un Çin ile ilişkilerini geliştirmeye büyük önem verdiğini söyledi. Hindi.

Etkinlik kapsamında siyaset, iş dünyası, kültür, sanat, sporAralarında diplomatik camianın önde gelen isimlerinin de bulunduğu yaklaşık 350 davetli, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu tarafından hazırlanan “Türkiye Yüzyılı” temalı tanıtım filmlerini izledi.

toprakkale-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu