Haber

“Transfer yetişmedi” demek tarihe karışacak! Türk futbolunda motosikletli kurye dönemi bitiyor

Türk futbolunda motokurye ile oyuncu sözleşmelerini yükseltme dönemi resmen kapanıyor. Büyükekşi yaptığı açıklamada, kulüplere şifrelerin verileceğini ve işlemlerin dijital ortamda yürütüleceğini belirtti.

“KULÜPLER ŞİFRE GİREREK AKTARIMI TAMAMLAYACAK”

Mehmet BüyükekşiYaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz motokurye ile oyuncu sözleşmesini bazı kulüplerimiz eğitti, bazıları yapamadı. Şimdi bunu kaldırıyoruz. Her kulübe bir şifre vereceğiz. Oyuncuyla sözleşmeyi o yapacak,” dedi. şifreyi girin ve aktarımı tamamlayın.” dedi.

“KULÜPLERDEN BAŞARI GÖSTERİLMEDİ”

Yabancının sonuyla ilgili de konuşan Büyükekşi, “Bir diğer konu da yabancı kuralı. Kulüpler bunun tamamen ücretsiz olmasını istiyor. Ama öte yandan bu kuralın ne zamandan beri var olduğunu sordum. 2015’ten beri var dediler. Bu saatten beri kulüpler bazında şov var.Başarı yok.Süper Lig kulüplerinin yabancı oyuncu transferine son 3 yılda harcadığı para 1 milyar dolar.Avrupa’yı gezdik.Amaç Ziyaret akademilerdir.Biz hep altyapıları gezdik.Ajax’ı, Alkmaar’ı ziyaret ettik.Ajax menajeri “Her yıl A takımına 2 oyuncu vermek zorundayım.” AZ Alkmaar’ın menajeri “Biz zengin bir kulüp değiliz, biz zenginiz. 20 milyon euroluk oyuncu satmak zorundayım.” Ayrıca en yaşlı takım Türkiye’de ama Avrupa’nın en genç milli takımı da Türkiye’de.” sözlerini kullandı.

haber-tercan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu