Haber

Tel Rıfat’ta PKK/YPG’nin sızma girişimi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti.

Terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’nin kuzeyindeki Tel Rıfat ilçesinde Suriye Ulusal Ordusu’na (SMO) ait cephe hatlarına sızma girişimi sonucu çıkan çatışmada 5 SMO üyesi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı.

Türkiye sınırına 18 kilometre uzaklıktaki Tel Rıfat ilçesini 6 yılı aşkın süredir işgal eden PKK/YPG’li teröristler, Halep vilayetinin kuzey kırsalındaki Harbil, İmhuş, Mare ve Kelcibrin bölgelerine sızma girişiminde bulundu. askeri muhaliflerin kontrolü altındadır.

Yerel askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, eş zamanlı olarak 3 farklı noktadan sızma girişiminde bulunan SMO ile terör örgütü PKK/YPG arasında ağır silahlarla çatışma çıktı.

Muhaliflerin kontrolündeki Mare ve Kelcibrin’de çıkan çatışmalarda SMO üyelerinden 5’i öldü, 6’sı yaralandı.

Kaynaklar, sızma girişiminde bulunan teröristlerin de çok sayıda kayıp verdiğini belirtirken, muhaliflerin terör mevzilerine yönelik saldırıları sürüyor.

Tel Rıfat’ta durum

PKK/YPG’li teröristler, Rusya’nın hava üssü ile Şubat 2016’da Tel Rıfat ve çevredeki bazı yerleşim yerlerini ele geçirmişti.

Terör örgütü Tel Rıfat ve çevresinde yaklaşık 250 bin sivili yerinden etti, söz konusu nüfus Türkiye sınırına yakın bölgelere sığındı.

Buradan PKK/YPG, güvenliği sağlayan Türk güvenlik güçlerine ve muhalif savaşçıların mevzilerine, Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesindeki yerleşim birimlerine saldırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu