Teknoloji

Samsung Galaxy S24 FE’nin Kamera Özellikleri Belli Oldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi Galaxy S24 serisinin daha düşük maliyetli versiyonu olan Fan Edition (FE) modelini de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Uzun süredir hakkında iddialar dolaşan modelin kamera özellikleri de ortaya çıktı. 

Son aylardaki kesintiler ile birlikte yeni Galaxy S24 FE‘nin yolda olacağı artık şüpheye yer bırakmayacak şekilde kesinleşti. Telefonun en erken önümüzdeki sonbaharda raflardaki yerini alacağı öngörülüyor. Bu süreçte de telefonun özellikleri birer ikişer ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak cihazın kamera özellikleri ortaya çıktı. 

Galaxy S24 FE’de yeni bir kamera görmeyeceğiz

Samsung, Galaxy S24 FE ‘de de Galaxy S24 ve Galaxy S23 FE‘de gördüğümüz kamera konfigürasyonunu kullanacak. Telefonun arka kamerasının ana lensi 1/1.57 inçlik 50 MP lensi kullanacak. Diğer lenslerin özellikleri ise henüz bilinmiyor. 

Samsung’un bu modeli sonbahar aylarında satışa çıkaracağı konuşuluyor ancak henüz kesinleşmiş bir durum söz konusu değil. Yeni telefonun çıkışı 2025 yılının başlarına da kalmış olabilir. Öte yandan Samsung bu modeli ilk önce seçtiği pazarlarda satışa sunup daha sonra küresel pazarlarda satışa sürebilir. 

Samsung’un kamera konusundaki bu kararı pek şaşırtıcı da gözükmüyor. Zira firma kamera teknolojilerini her yıl yenilemek yerine aynı donanımı daha gelişmiş yazılımla yenilemeyi tercih edebiliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu