Haber

Polis müdürü deprem bölgesinde hırsızlıktan tutuklandı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeye aralıklı olarak çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edildi. Habertürk’ten Fezzi Çakır’ın haberine göre Tekirdağ Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Yadigar İ. de bu kapsamda Gaziantep’in İslahiye ilçesinde görevlendirildi.

Yadigar İ., 26 Şubat’ta görevinin sona ermesinin ardından resmi otobüsle Tekirdağ’a döndü. Tekirdağ’a depremzedeler için hazırlanan çok sayıda yardım malzemesini otobüsle getirdiği belirlendi.

Polis müdürü, ihbar üzerine Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındı. Yadigar I’in konutunda yapılan aramada; 1 Jeneratör, 2 Büyük Çadır, 5 Siyah Orta ve Akraba İpi, 9 Şişme Yatak, 5 Uyku Tulumu, 5 Seyahat Çantası, 7 Bere, 2 Çizme, 2 Yağmurluk, 5 Yağmurluk Üst, 1 Yağmurluk Alt, 4 Küçük Çadır, 15 kilo Köpek Maması, 3 Elektrikli Isıtıcı ve Bir Kettle Isıtıcı ele geçirildi.

Gözaltına alınan Emniyet Müdürü Yadigar İ., adliyeye sevk edildi. Savcının sorgusunun ardından ‘hırsızlık’ suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Bu değil; hakim, emniyet müdürünü denetim şartıyla serbest bıraktı. Savcılık bu karara itiraz etti. Şimdi itirazın sonucu bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu