Haber

Onu Görünce Heyecandan Kalp Krizi Geçiren Hayranlarından, Düğünde Tanınmamaya! Fatih Ürek’in Şöhret Yolculuğu

Bir periyodun tanınan müzikçisi Fatih Ürek şimdilerde yaptığı açıklamalar ile gündemden düşmüyor. Katıldığı düğünde tanınmadığı için sonlanan müzikçinin halleri toplumsal medyada büyük reaksiyon çekti. Gelin, Fatih Ürek’in acı dolu hayatını, kendisi hakkında yaptığı çarpıcı açıklamaları, nasıl meşhur olduğunu ve şarkıcılık kariyerini daha yakından inceleyelim. İşte, sevilen şarkıcı hakkında bilinmeyen o detaylar…

Fatih Ürek’i daha yakından tanıyalım.

3 Nisan 1956 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelen Fatih Ürek, Türk fantezi müziğinin sevilen isimlerinin başında yer alıyor. Sevilen müzikçi 20 yaşına kadar Bursa Devlet Tiyatrosunda figüran olarak çalıştı. Akabinde geçimini sağlamak için kuş sattı, züccaciyecide ve mobilyacıda çalıştı.

İlk oyunculuk denemeleri daha 9 yaşlarındayken başlamış.

Fatih Ürek şimdi 9 yaşındayken tiyatro imtihanında başarılı olmuş. Vakitle oyunculuğun para kazanmak için kâfi olmadığını gören sanatçı, bu sefer müzik söylemeye başlıyor ve bu alanda popülerleşiyor.

Müzik dünyasının kapılarını nasıl araladı?

Bir gün ablası ile birlikte Emel Sayın ve Bülent Ersoy üzere ünlü isimlerin sahne aldığı Taylan Gazinosu’na yemeğe gitti. Mekânda şarkı söylemesi için tezahürat yapıldı. Yoğun istek üzerine sahneye çıkan Fatih Ürek’in performansı çok beğenildi ve bu gazinodan çabucak iş teklifi aldı. Böylelikle müzik dünyasının kapılarını aralamış oldu.

İlk albümünü 1993 yılında piyasaya sürdü.

‘Yaktı Yaktı’ isimli albümünü 1993 yılında piyasaya süren Fatih Ürek, Times mecmuasının düzenlediği ankette ‘Best Album Cover Of All Time’ mükafatına layık görüldü. ‘Hadi Hadi’ isimli müziği çok sevildi ve dinlenme rekorları kırdı. Çizgi sinema kahramanı Fred Çakmaştaş’a benzetilen sevilen müzikçi; transparan gömlekleri, parıltılı sahne kostümleri ve yılan dansı ile isminden sıkça kelam ettirmeyi başardı.

Şarkıcılığın yanı sıra oyunculuk ve sunuculuk da yaptı.

Reyting Hamdi, Beyaz Show, Güldür Güldür, Arkadaşım Hoşgeldin, Bu Stil Benim, Müzikler Bizi Söyler üzere ünlü programlarda konuk olarak yer alan Fatih Ürek; Şeytanın Pabucu, Neredesin Firuze, Jet Sosyete ve Menajerimi Orta üretimlerinde oyunculuk performansını sergiledi. Genco dizisinin ses sanatçılığını üstlendi. Gelinim Mutfakta ve Kuaförüm Sensin yarış programlarının sunuculuğunu yaptı.

Davetli olduğu düğünde tanınmayınca sonlandı.

Fazla kilolarından kurtulmak için mide ameliyatı olan ve kısa mühlet içinde 30 kilo veren Fatih Ürek, düğünde tanınmadığı için küplere bindi. Ürek’in sergilediği tavırlarsa sosyal medyada tepkilere neden oldu. Mekâna giriş yapan şarkıcı kendisini tanımadığı için ismini soran görevliye alaycı bir yanıt verdi. ‘Saliha Korkmaz ismim. Demek beni tanımıyorsun.’ cevabı ile tepkileri üzerine çekti. Buna karşılık takipçileri ‘Herkes seni tanımak zorunda mı?’ diye çıkıştı.

Fatih Ürek, hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Fatih Ürek’in babası, dört kız çocuğunun akabinde erkek evladının olmasını çok istiyormuş. Bu nedenle Fatih Ürek doğunca memnunluktan 40 tane büyükbaş kestirmiş. Ayrıyeten annesi hayalinde Fatih Sultan Mehmet’i gördüğü için oğluna Fatih adını vermiş. Göbek adı ise tahmin edeceğiniz üzere ‘Sultan Mehmet’. Ailevi sıkıntılar ile boğuşan Fatih Ürek, alkolik bir babaya sahipmiş. Bir gün babasının annesini dövdüğü esnada Fatih Ürek korkudan felç geçirmiş.

Meşhur yılan dansının ortaya çıkış hikâyesini anlattı.

Ünlü sanatçı, yaşadığı tüm acılara rağmen hayata umutla ve neşeyle bağlanmayı başarmış. İyi bir dansçı olduğunu söyleyen Fatih Ürek’in yılan dansı Çınarcık’ta dans ederken doğaçlama bir şekilde ortaya çıkmış. Ünlü şarkıcı aslında yılanlardan çok korkuyormuş.

“Şimdiye kadar hep ötekileştirildim.” dedi.

Müzik dünyasında şimdiye kadar hep ötekileştirildiğini belirten ünlü şarkıcı ‘Sıradışı ve marjinal biriyim. Bu yüzden daima ötekileştirildim. Zira Zeki Müren ve Bülent Ersoy’dan sonra ilk defa böyle bir adam geldi. Ama ben buyum, Fatih Ürek’im.’ dedi.

Unutamadığı ilginç bir anısını anlattı.

Yurtdışı konserinin birinde bir kadın hayranı kendisi ile fotoğraf çektirmek istemiş. Yanına gelen hayranı çok heyecanlanmış ve bir anda yere kapaklanmış. Kadının oracıkta vefat ettiği anlaşılmış. Fatih Ürek bu anısını hiçbir zaman unutamadığını ve her zaman ‘Bu nasıl bir heyecan bu nasıl bir sevgi.’ diye düşündüğünü belirtti.

“Karşımdakini işimle ezerim.” dedi.

İşinde tam bir canavar olduğunu söyleyen Fatih Ürek ‘Sahnede pençelerim ortaya çıkıyor. Makûs hırslarım yok, yanlış anlaşılmasın. Karşımdaki kişiyi işimle ezer geçerim. Siz kendinizi güçlendirirseniz kimsenin size ziyan vermeye gücü yetmez.’ açıklamalarında bulundu.

Bunca yıldır sahnede varoluşunu sahne şovlarına ve samimiyetine bağlıyor.

Çok yüksek bir enerjisi olduğunu belirten Fatih Ürek, yorgun dahi olsa insanları eğlendirmekten çok büyük keyif alıyormuş. ‘Bir sanatkarın aurası olmalı. Sesin çok hoş olsa da sahnede sıfırsan olmaz. Beşerler eğlenmek ister. Ben sahneyi ve eğlendirmeyi çok âlâ biliyorum. Daima de samimi oldum.’ dedi. Peki siz Fatih Ürek’in bu açıklamaları için ne düşünüyorsunuz? Tanınmadığı için gösterdiği yansıyı haklı görüyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu