Haber

Mustafakemalpaşalı işçiler çifte bayram kutlayacak

Mustafakemalpaşa Belediyesi, çalışan sayısını yüzde 40 artırarak sosyal tabanlarında önemli bir iyileşme sağlayarak çalışanlarına çifte bayram yaşattı.

Yeni sözleşme ile işçilerin alın terinin geri dönmesinden memnun olduklarını anlatan Hizmet İşleri Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy ve Önder Mehmet Kanar teşekkür etti.

Mustafakemalpaşa Belediyesi ile Hak İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandırılarak imzalandı. 2023 yılını kapsayan toplu sözleşme kararlarına kıyasla toplu sözleşme ve hak kazanan işçilerin ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde önemli iyileştirmeler yapıldı.

İmzalanan sözleşmeye göre ilk 6 ay enflasyon oranında maaş artışı yapılırken, Paklık çalışanlarına uygulanan koku primi 750 TL’ye çıktı. İkili bayram sevincini de beraberinde getiren toplu sözleşme sonucunda Ramazan Bayramı’nda 1.500 TL, Kurban Bayramı’nda ise 2 bin 500 TL ikramiye verilecek.

“İMKANLARIMIZ DAHİLİNDE EN İYİSİNİ YAPTIK”

İşçilere ve temsilcilerine gösterdikleri ortak anlayış için teşekkür eden Başkan Mehmet Kanar, “Yatırımlarımız devam ederken belediye bütçemiz elverdiğince çalışanlarımıza destek olmaya çalıştık. Hiçbir personelimize zarar vermiyoruz. Çalışanlarımızın emeği ve emeği sözleşmeye yansıyor.Biz çalışanlarımızla bir aileyiz ve onların alın teri kurumadan haklarını vermeye çalışıyoruz.Toplu iş sözleşmesi başta çalışanlarımız olmak üzere hepimize hayırlı olsun.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ VERİYOR”

Hizmet İşleri Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy da daha adil fiyat ve sosyal haklara sahip olmak için çaba sarf ettiklerinden bahsederek, “Çalışmanın ve emeğin çok büyük bir bedel olduğunu gösterdiği için Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a teşekkür ediyorum. çalışanına hak ettiği ödülü öder, verir.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu