Haber

Muratpaşa Belediyesi’nin Teknoloji Merkezi Gençlerle Büyüyor

Muratpaşa Belediyeye bağlı Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) bünyesinde yer alan Teknoloji Merkezi, dijital oyun sektörü, yazılım ve görsel tasarım departmanlarında yer almak isteyen gençlerle büyüyor. Gençler yaz kurslarında yazılımcılarla çalışıyor.

antalya Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’yi bir inovasyon ve girişimcilik şehri haline getirme hedefi doğrultusunda kurduğu ASSİM Teknoloji Merkezi’nde bugüne kadar 96 öğrenci oyun yazılımı ve web tasarımı eğitimlerini tamamladı. Haftada 2 gün verilen kurslar 24 kişilik sınıflarda 3 ay sürüyor.

Teknolojik alanda yaratıcı fikirlere sahip kişi ve ekiplerin oyun geliştirebilmeleri için gerekli donanım, yazılım ve donanıma sahip olan ASSİM Teknoloji Merkezi, oyun geliştiricilere temel eğitimin yanı sıra ofis konforu ve iletişim imkanı sunuyor. Bölüme adım atmak isteyen istekli gençler hem bölümü tanıtıyorlar hem de yazılım, modelleme, müzik, ses, efekt ve tasarım gibi birçok alanda donanımlarını artırıyorlar.

20 Ağustos’ta başlayacak robotik kodlama eğitiminden ilköğretim düzeyindeki 10-15 yaş arası öğrenciler faydalanacak. Kursiyerler, bilgisayar programları, elektronik devreler, sensörler, 3 boyutlu yazıcılar ve robotlar ile elektronik, tasarım, robotik ve kodlama konularında çalışacak, tasarımlar yapacak ve bunları sanat eserine dönüştürecekler.

Kaynak: ANKA / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu