Ekonomi

Muğla Seydikemer Süt İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ihale tarihi belirlendi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde kurulma aşamasında olan Süt İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş protokolü 2 Haziran 2022 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanarak tüzel kişilik kazandı. Müteşebbis heyet tarafından hazineden satın alınan arazi üzerinde yapılacak etüt, proje ve mühendislik işleri 7 Kasım’da ihaleye çıkacak.

Organize Sanayi Bölgesi’nin 1 milyon 143 bin 843 m2’si Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden satın alındı. Arsa bedelinin tamamı Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetindeki kuruluşların katkılarıyla karşılandı.

Seydikemer İhtisas Tarımsal Organize Sanayi Bölgesi alanının etüt ve proje mühendislik hizmetlerinin hazırlanması ihalesi yapılacak. İhale 7 Kasım 2023 Salı günü saat 11.00’de Seydikemer İlçesi’nde yapılacak. Organize Sanayi Bölgesi’nin zemin etüdü ve proje mühendislik hizmetleri tamamlandıktan sonra altyapı çalışmaları (yol, su, elektrik, kanalizasyon, atık su) tamamlanacak, ardından gelen talep doğrultusunda parsel tahsisleri yapılarak faaliyetlere başlanacak. Seydikemer ve Fethiye İlçelerindeki yatırımcı firmalardan tahsil edilecektir. – MUĞLA

kibriscikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu