Haber

Milli boksörlere ‘antrenör’ gibi ödül

İSTANBUL (İGFA) – Hayatı boyunca sporun birleştirici ve dönüştürücü gücüne tutkuyla inanan Mustafa V. Koç’un idealleri ışığında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) işbirliğiyle hayata geçirilen “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” Sporu bireysel ve toplumsal gelişimin ayrılmaz bir parçası olarak gören Spor, bu yıl yedinci kez ödüllendirildi. sahibini buldu.

Kalıcı teması “Olimpiyat değerlerine katkı” olarak belirlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü, İstanbul Valisi Davut Gül, Koç Ailesi üyeleri, Koç Holding ve Koç Topluluğu üst düzey yöneticileri, TMOK yöneticileri ve misafirlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün kazananları Milli Boksörler Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu oldu.

Çakıroğlu ve Sürmeneli; Erkek egemen olduğu düşünülen bir spor dalında kararlılıkla başarı çıtasını yükselttikleri ve sporda üstlendikleri sorumluluklarla özellikle kız çocuklarına rol model oldukları gerekçesiyle ödüle layık görüldüler. ve diğer birçok alan.

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Ödülü Heyeti Lideri Caroline N. Koç, Cumhuriyetin 100 yıllık tarihinde spor alanında ilham veren pek çok başarı öyküsünün bulunduğunu belirterek, “Bu ödül Mustafa’nın sevgisini yansıtıyor. Sadece sporun farklı dallarına değil, Cumhuriyetimize de takdir ve takdir.” “İnanç açısından da çok doğru bir temele oturuyor” dedi.

BUSENAZ SÜRMENELİ: “AYDINLIK BİR YARINA YÜRÜMENİN BİRDEN FAZLA YOLU VAR.”

İlk Türk kadın boksör, olimpiyat ve dünya şampiyonu Busenaz Sürmeneli, Atatürk’ün kendilerine gösterdiği hedef doğrultusunda ellerinden gelen gayreti gösteren Cumhuriyet çocukları olarak, olimpiyat madalyalı iki Türk kadını olarak bu törende hazır bulunduklarını belirterek, “Aydınlık bir geleceğe yürümenin birden fazla yolu var. Bunun en değerli yollarından biri de spordan geçiyor. Bireysel başarılarımızı sadece aldığımız madalyalarla taçlandırmıyoruz. Tüm çabamız, deyim yerindeyse kan, ter ve gözyaşı sonucunda elimizde tuttuğumuz o madalya, bizi izleyen, takip eden onbinlerce insan için de anlam taşıyor” dedi.

BUSE NAZ ÇAKIROĞLU: “BU ÖDÜL SADECE BAŞARININ ÖDÜLÜ DEĞİL; “TEK DURUŞ”

Olimpiyat gümüş madalyalı ve dünya şampiyonu ilk Türk kadın boksör Buse Naz Çakıroğlu, Cumhuriyetin 100. yılında bu ödülü alabilmenin benim için çok daha anlamlı olduğunu söyledi. Çakıroğlu, bu ödülün sadece başarı ödülü olmadığını; Gençlere yönelik bir duruşu ve yol göstericisi olduğunu bildiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu