Ekonomi

Mersin-Tarsus TÜİOSB Başkanı Gül Akyürek Balta, OSBÜK yönetimine seçildi

Mersin-Tarsus Tarım İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) İdare Meclisi Başkanı Gül Akyürek Balta, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Teşkilatının (OSBÜK) yönetimine seçildi.

OSBÜK 21. Olağan Genel Kurulunu Ankara’da tamamladı. Yoğun katılımın dikkat çektiği genel kurulda OSBÜK Başkanlığı’na Memiş Kütükçü seçildi. Türkiye’nin tamamı ihracatçılardan oluşan ilk dijital, yeşil OSB özelliği taşıyan Tarsus Tarımsal İş İşlemleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin lideri Gül Akyürek Balta, OSBÜK yönetimine seçilerek, OSBÜK’ün ilk ve tek kadın yönetim kurulu üyesi oldu. kuruluşunun yanı sıra ilk kadın OSB’nin kurucu başkanlığını yaptı. .

Gül Akyürek Balta kimdir?

1982 yılında Mersin’de doğan Gül Akyürek Balta, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına aile şirketi Akyürek Makine A.Ş.’de başlamıştır. Akyürek Ar-Ge Bilişim A.Ş.’yi kuran Akyürek Balta, ve Mersin’in 5. Ar-Ge merkezi olan Akyürek Smart, ihtisas organize sanayi bölgesi kurmak için 2015 yılında Mersin İhtisas Organize Sanayicileri Derneği’ni (MİODER) kurdu. şehre getirildi. 2016 yılında Türkiye Genç İşadamları Derneği Çukurova Şube Başkanlığı’na seçilerek TÜGİAD’ın 30 yıllık tarihindeki ilk kadın şube başkanı oldu.

İleri teknoloji ile tarım ürünlerine maksimum katma değer katarak yepyeni dünya markaları yaratmayı ve 10 bin kişiye nitelikli istihdam sağlamayı hedefleyen Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Akyürek Balta üstlendi. MİODER öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda; sanayi bölgesi kuran ilk kadın lider oldu.

Başta Çukurova SİFED olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda liderlik ve yönetim kurulu üyeliği yapan Akyürek Balta, finans, muhasebe, yatırım, hukuk, insan kaynakları ve kalite departmanlarından sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Akyürek Küme Şirketleri’nin TÜGİAD Başkanlığı Çukurova, MİODER ve TÜİOSB ile birlikte. devam ediyor. – MERSİN

haber-arapgir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu