Haber

Lapseki Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı

Ziraat Odası’nın Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yapılan Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut lider İsmail Sevim yeniden göreve seçildi.

47 delegenin 37’sinin oyunu alan Sevim, Belediye Sosyal Tesislerinde tek liste ile yapılan seçime inancını tazeledi.

İsmail Sevim, seçimin ardından yaptığı konuşmada, odanın 3 bin 498 aktif üyesi olduğunu söyledi.

Oda kayıtlarına göre ilçe merkezi ve köylerde 107 bin dönüm arazide ekim ve dikim yapıldığını kaydeden Sevim, şunları kaydetti:

“Bunların yaklaşık 20 bin dekarını buğday, 15 bin dekarını yulaf, 12 bin dekarını arpa, 19 bin dekarını şeftali, 4 bin dekarını nektar ve 4 dekarını da kiraz oluşturuyor. Odamız tarafından her yıl bin parsel güncellenmekte, çiftçilerimizin ÇKS belgeleri hazırlanmaktadır.İlçemiz Çanakkale Boğazı ile Kaz Dağları’nın birleştiği, hemen hemen tüm sebze ve meyvelerin yetiştiği ülkemizin en keyifli yerlerinden biridir. Bu bilinçle 2020 yılında başladığımız Lapseki şeftali markalaşma projemizi çok kısa sürede tamamlayarak 2022 yılında patentini aldık.Katılan başta delegelerimiz olmak üzere misafirlerimize teşekkür ederim. Ziraat Odamızın seçiminde.”

Genel kurula Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, AK Parti İlçe Başkanı Namık Ergin ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu