Haber

Koç Topluluğu’nun emekli üst düzey yöneticilerini buluşturan Koç-Yönder’den Anıtkabir ziyareti

Koç Holding ve Topluluk şirketlerinde çalışıp emekli olan üst seviye yöneticileri buluşturan Koç-Yönder’in İdare Şurası ve üyelerinden temsilciler, derneğin ortaya giren pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 25’nci kuruluş yıl dönümü aktiflikleri çerçevesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Koç-Yönder İdare Konseyi Lideri Davut Ökütçü ziyarete ait yaptığı açıklamada, “Koç Topluluğu’nun şirketlerinde çalıştığımız dönemlerde olduğu gibi bugün de Ulu Önderimizin bizlere miras bıraktığı değerleri ve fikirleri yaşatma hedefini sürdürüyoruz. Kuruluşumuzun ardından geçen çeyrek asırda olduğu gibi, bundan sonrasında da Atamızın izinde yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Koç Holding ve Koç Topluluğu şirketlerinde çalışıp emekli olan üst seviye yöneticilerin bilgi ve birikimlerini toplumun hizmetine sunmak üzere 1995 yılında kurulan Koç-Yönder’in İdare Şurası ve üyelerinden temsilciler, derneğin ortaya giren pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 25’inci kuruluş yıl dönümü aktiflikleri kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti.

Koç-Yönder İdare Konseyi Lideri Davut Ökütçü: “Koç Topluluğu’nun köklü kültürünü ve bilgi birikimini toplumun hizmetine sunmaya devam ediyoruz

Ziyarete ait açıklamada bulunan Koç-Yönder İdare Konseyi Lideri Davut Ökütçü, şu tabirleri kullandı: “Koç-Yönder olarak Ulu Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e, yolumuza ışık olan unsur ve ihtilallerine bağlılığımızı söz etmek, Koç-Yönder ismine Aziz Atatürk’e minnet, hasret ve hürmetlerimizi arz etmek üzere Anıtkabir’deydik. Bu ziyareti kuruluşumuzun 25’inci yıldönümü olan 2020 yılında gerçekleştirmeyi hedeflemiştik. Fakat ortaya giren pandemi sebebiyle 27’inci yılımızda görevimizi yerine getirebildik. Her birimiz ‘Ülkem varsa ben de varım’ diyen merhum Vehbi Koç’un kurduğu Koç Topluluğu’nun şirketlerinde çalıştığımız periyotlarda olduğu üzere, bugün de Ulu Başkanımızın bizlere miras bıraktığı kıymetleri ve fikirleri yaşatma gayesini sürdürüyoruz. Bugün 27’nci kuruluş yıl dönümünü kutladığımız derneğimizin üyeleriyle birlikte Koç Topluluğu’nun esaslı kültürünü ve bilgi birikimini toplumun hizmetine sunmaya, ülkemizin iktisadı ve iş dünyası için tecrübelerimizi paylaşmaya ve gençlerimizin meslek hayatlarındaki gelişimlerine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz. Her şeyden kıymetlisi de ortadan geçen çeyrek asırda olduğu üzere, budan sonra da Ceddimizin izinde yürümeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu