Haber

Kış koşulları ABD’nin farklı bölgelerini etkilemeye devam ediyor

YENİ ABD’nin batı, orta güney ve orta kuzey bölgelerini etkisi altına alan şiddetli kış koşulları hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

ABD medyasında yer alan haberlerde, ülkenin orta güneyindeki Oklahoma, Teksas ve Kansas’ta dün geceden bu yana en az 9 hortum olayının meydana geldiği belirtilirken, 14 yerde dolu yağışı bildirildi.

Hortumlarda şu ana kadar can kaybının olmadığı, 12 kişinin yaralandığı, çok sayıda konut ve iş yerinin hasar gördüğü kaydedildi.

Poweroutage.us sitesinde şiddetli fırtına ve hava kuralları nedeniyle 227 bin hane ve işyerine halen elektrik verilemediği, Michigan eyaletinde elektrik kesintilerinin yaklaşık yarısının meydana geldiği belirtildi.

Memphis ve Teksas’ta hızı saatte 183 kilometreye ulaşan fırtınanın kayıtlara geçtiği, birçok yerde ağaçların devrildiği ve bazı yolların trafiğe kapatıldığı bildirildi.

Güneyde etkili olan kar ve yağmur fırtınasının bu akşamdan itibaren ülkenin orta kesimlerinden Indianapolis, Cincinnati ve Columbus bölgelerine kayacağı ve bu eyaletlerde olası hortum ve kuvvetli rüzgar nedeniyle hasar meydana geleceği uyarısında bulunuldu.

Oklahoma ve Ohio’yu etkileyen fırtına sisteminin bugün kuzeydoğu bölgeye doğru hareket edeceği belirtilirken, New York ve Boston kentleri 10 santimetre ile yılın en yüksek kar kalınlığını, New York’un kuzey bölgeleri, Vermont ve New Hampshire’ı bekliyor. eyaletlerde 30 santimetreye kadar kar kalınlığı görülebiliyor.

Ülkenin batısındaki Kaliforniya’da kış şartlarının etkili olmasının ardından eyaletin kuzey kesimlerinde yeni bir kış hava sistemi oluşmaya başladı ve Washington eyaletinin kuzey kesimlerinde yeniden şiddetli yağmur ve kar yağışının görüleceği bildirildi. .

Bölgedeki Sierra Nevada dağlarında 2 metreye yakın kar yağışı beklenirken, şiddetli kış şartları nedeniyle ziyarete kapatılan Yosemite Ulusal Parkı’nda kar kalınlığının 2 metreyi geçebileceği kaydedildi.

Ulusal Meteoroloji Servisi, kuzey Kaliforniya ve Sierra Nevada dağlarında ve çevresinde kar fırtınası uyarısı yayınlarken, Idaho’dan Arizona’ya uzanan Rocky Dağları’nda 60 santimetre kar yağışı bekleniyor.

haber-savur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu