Haber

Kılıçdaroğlu seçimden 4 gün sonra açıklama yaptı: Yüzde 49,5’e “başarısızlık” dedi

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Görevlerimden biri doğruyu söylemek.

YÜZDE 49,5’İ “BAŞARISIZ” DEDİ

Birinci tipte sandıktan değişiklik talebi çıktı. Milletin oylarının yarısını bile alamadılar.AK Parti 7 puan geriledi.

Huzur içinde geçmesi gereken seçim sürecine Erdoğan’ın yalan kampanyası gölge düşürdü. Karşımda daha cesur bir rakip görmek isterim.

Milletimiz bize çok etkili bir mesaj verdi. Bazı vatandaşlarımız sandığa gitmedi. Bazıları sandık başına gitti ve tepkisel olarak oy kullandı. Bazıları mevcut yönetimin kara propagandasına maruz kaldıkları için gönülsüzce Erdoğan’a gittiler.

Açıkça söyleyeyim: Mesajlarınızı aldık. Bu güzel ülkeye adaleti, merhameti, barışı getirmek için ulaşacağımız daha milyonlarca vatansever insanımız var. 10 gün içinde bu alandaki çabalarımızı harcayacağız.

Ancak öncelikle vatandaşlarımızı bir konuda aydınlatmak ve YSK’nın sorununa açıklık getirmek istiyorum. Tüm kayıtlar bizde. Tek bir maçın bile peşini bırakmayacağız. YSK’ya gerekli tüm itirazları yaptık. Son bir oy bile doğru yazılana kadar onların başındayız ama bu seçim onların usulsüzlüklerinin, ahlaksızlıklarının sınır tanımadığını bir kez daha gösterdi.

“HER KUTUDA BEŞ HEDEFE İHTİYACIMIZ VAR”

28 Mayıs seçim sabahı, bu kez her sandıkta bir değil iki, beş gözlemciye ihtiyacımız var.

Suçluluk psikolojisiyle bize iftira atmaya çalışan Erdoğan’la terör sorununu konuşalım. Erdoğan terör örgütleriyle masaya oturmuyor musunuz? Neden vatanseverliğimizi sorgulamak zorundasın? Ortası net ve tekrar ilan ediyorum: Terör örgütleriyle hiçbir zaman masaya oturmadım, oturmayacağım. Nokta. Erdoğan, ben senin gittiğin hiçbir yola girmeyeceğim. Ülkem için çalışacağım.

Buradan beyan ediyorum ki Mehmetçiğimize kumpas kuranların yanında hiçbir zaman olmadım, olmayacağım.

Ülkenin sonlarına sahip çıkmadınız. 10 milyondan fazla mülteciyi bu ülkeye kasten getirdiniz. İktidara gelir gelmez tüm mültecileri evlerine göndereceğim.

İktidara gelir gelmez tüm uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağım.

Hiç oynamadım ve yenmedim. Uğraşmadım bile. Devletin ve milletin 5 kuruşunda gözü olanın gözünü oyarım.

Farkında mısın? Bunlar kalırsa 10 milyondan fazla mülteci ülkemize gelecek. Dolar 30 lirada duracak, bir somun ekmek 10 liraya gelince sefalet derinleşecek.

Bunlar kalırsa halkımızı domuz bağıyla katleden iktidara ortak olurlar. Teröristlere taviz vererek ülkeyi yönetecekler, her türlü teröristi Meclis’e getirecekler. Buna asla izin vermeyeceğiz.

En az 1 milyon kişi sandık başında olacak.

Biz bu vatanı sokakta bulmadık. Halkım ayağa kalksın. Vatanını sevenler bizimle omuz omuza olsun. Vatanını sevenler sandığa gelsin.

haberula.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu