Haber

Kahramanmaraş’ta 99 ve 101’inci saatlerde iki kız kardeş kurtarıldı

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremde enkaz altında kalan iki kız kardeş, 99 ve 101’inci saatlerde kurtarıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından itfaiye ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş Bahçelievler Mahallesi’nde çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, sismik sesleri dinleyerek yaşam belirtisi tespit edilmesinin ardından zamana karşı yarıştı.

Ekipler enkazda uzun bir koridor açarak 15 yaşındaki Ayfer’in bulunduğu noktaya ulaştı. Ayfer, kurtarma sırasında dondurmayı özlediğini ve müzisyen Zeynep Bastık’ın “Gül Beyaz Gül” şarkısını dinlemek istediğini söyledi.

Bilincini açık tutmak için çocukla sürekli konuşup sorular soran itfaiye ekipleri, genç kıza cep telefonuna “Gül Beyaz Gül” şarkısını dinletti ve 10 saatlik kurtarmanın ardından 99. saatte hayatta kaldı.

Ekipler daha sonra Ayfer’in 13 yaşındaki ablası Fatma’yı 101’inci saatte enkazda beyin sarsıntısı geçirerek sağlık ekiplerine teslim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu