Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya başkanlığındaki jandarma heyeti, Jandarma Teşkilatı’nın 184. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Aslanlı Yol’dan Atatürk’ün mozolesine yürüyerek gelen Yerlikaya ve beraberindekiler, mozoleye çelenk koydu ve bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra heyet ile Misak-ı Milli Kulesi’ne giden Yerlikaya, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları kaydetti:

“Sevgili Atatürk, bugün büyük milletimizin ve ülkemizin haklı gururu olan, tarihi şan ve şerefle örülmüş Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 184. yıl dönümü münasebetiyle huzurundayız.

Jandarma Teşkilatımız, köklü geçmişi boyunca asayiş hizmetlerinden her türlü doğal afetlere, siber güvenlikten kaçakçılık hatalarına, özellikle terörle mücadeleye kadar hayatın her alanında 85 milyona yakın insana büyük bir sadakat ve gururla hizmet vermiştir. . Cumhuriyetimizin 100. Yılında 184. Yıldönümünü kutladığımız Jandarma Genel Komutanlığımız, 196.000 kişilik kolluk ordusu ve kahraman mensubu ile dün olduğu gibi bugün de huzurun ve inancın teminatıdır.

Bu asil üniforma altında Jandarmamıza emek vermiş, şehitlik ve gazilik rütbesine ulaşmış tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Şehitlerimize, kıymetli ailelerine, kahraman gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum.

Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 184. yıl dönümü, özverili ve kahraman hukuk ordusunun tüm mensuplarına kutlu olsun.”

Yerlikaya, törenin ardından Anıtkabir’de vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

haber-dortyol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu