Haber

Gönüllü akademisyenler depremden etkilenen illere indi

YÖK ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen illerde bazı çalışmalar kapsamında iş birliği yaptı.

Akademisyenler sahaya indi

YÖK’ün inşaat mühendisliği öğretim üyelerini depremden etkilenen illerdeki çalışmalara katılmaya davet etmesinden sonra istekli öğretim üyeleri; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ’da hasar tespiti ve yapı denetimi için şantiyeye indi.

İnceleme ve incelemeler yapıldı

Öğretim üyeleri deprem bölgesinde teknik inceleme ve incelemelerde bulundu.

Uzmanlar, hasar görmüş ve yıkılmış birçok betonarme, prefabrik, yığma ve tarihi yapının malzeme ve temel özelliklerini ve yapısal davranışını inceler.

Rapor hazırlandı

Sahadaki gözlem ve bulgulara dayanarak değerleme raporları hazırlayan akademisyenler, deprem sonrası öncelikli olarak kullanılması gereken hastane, okul, yurt, valilik, belediye, afet uyum merkezi gibi kamu binalarının da projelendirilmesi için çalışıyor. hızlı bir şekilde işlevlerine devam edebilen bir form.

Kısa, orta ve uzun vadeli planlama

Akademisyenler ayrıca şehrin bina envanteri ve risk durumları ön planda tutularak kısa, orta ve uzun vadeli planlarla depreme dayanıklı şehirlerin inşasına yönelik raporlar hazırlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu