Haber

Fatih Erbakan Bingöl’den Millet İttifakına yüklendi

Bingöl Yeni TV / BİNGÖL (İGFA) –Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bingöl’de düzenlediği mitingde partisinin seçim stratejisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Erbakan, seçimlerden önce alınan stratejik bir kararla seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altına girildiğini belirterek, suçu Millet İttifakı’na yükledi.

LGBT konusuna da değinen Erbakan, 7’li masaya teslim edilemeyeceklerini ve LGBT’yi destekleyenlerin Bingöl’den oy alamayacaklarını vurguladı.

Başörtüsüne anayasal güvence getirilmesi konusunda Bingöllü kardeşlerin 7’li masanın getirilmesine izin vermeyeceğini de belirtti. Erbakan’ın konuşması, Bingöl halkının 14 Mayıs’ta sandıkta gereken cevabı en güzel şekilde vereceğine dair umutlarını da dile getirdi.

Eski Başbakan Necmettin Erbakan, iktidardaki CHP partisini eleştirerek, politikalarının ekonomiyi alt üst edeceği uyarısında bulundu. Ahlak, maneviyat ve başörtüsü sorununa değinirken CHP’nin işsizlik, enflasyon gibi ekonomik sorunları, küçük çiftçi ve esnafın emeğini çözemediğini savundu. Erbakan, CHP zihniyetinin geçmişte olduğu gibi ülkeye devalüasyon, kıtlık, ekonomik kriz ve yoksulluk getireceğini savundu. Başbakan, CHP’nin ekonomiyi düzeltmek için Londra’dan daha fazla borçlanmayı içeren ekonomik planını da eleştirdi. Bunun halka daha fazla borç ve vergi yükü getireceğini savundu. CHP’nin ekonomik sorunlarının tek çözümünün düşük faizle borç alıp vermek olduğunu, bunun sorunları çözmeyeceğini vurguladı. Erbakan, CHP’nin halefi olan sol görüşlü SHP’nin geçmişte birçok belediyeyi iflasın eşiğine getirdiğine de değindi. Ekonomiyi düzeltmek için bu zihniyete güvenmenin aptalca olacağı sonucuna vardı.” söz konusu.

otlukbeli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu