Haber

ESKİŞEHİR MERKEZLİ 11 ŞEHİRDE ‘KABLO HIRSIZLIĞI’ OPERASYONU; 26 GÖZALTI

ESKİŞEHİR merkezli 11 vilayette, 2 yılda meydana gelen 100 bin 701 metrelik haberleşme ve güç nakil kablosu hırsızlığına ait jandarma gruplarınca düzenlenen operasyonda 26 kuşkulu gözaltına alındı.

Eskişehir Jandarma Komutanlığı takımları, 2017-2019 yılları ortasındaki 20 faili meçhul haberleşme ve güç nakil kablosu hırsızlığına ait soruşturma başlattı. Yapılan incelemede 2 yıl içerisinde piyasa pahası 100 milyon lira olan toplam 100 bin 701 metrelik haberleşme ve güç nakil kablosunun kimliği belgisiz şahıslarca çalındığını tespit edildi. Eskişehir Vilayet Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektif Timleri’nce yapılan araştırmaların ardından faili meçhul 20 hırsızlık olayının 48 kişilik bir suç örgütü tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıkarıldı. Kimlikleri tespit edilen şüphelilerin yakalanması için Eskişehir’in yanı sıra Diyarbakır, İstanbul, Bursa Ankara, Mardin, Şanlıurfa, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve İzmir’de eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Baskınlarda aralarında organize suç örgütünün lider ve yöneticilerinde bulunduğu 26 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerden 1’inin ‘kasten öldürme’ cürmünden arandığı tespit edilirken, 3 şüphelinin ise misal hatalardan cezaevinde olduğu anlaşıldı. Geçirildikleri sıhhat denetimlerinin akabinde Eskişehir’e getirilen 26 şüpheli ifadeleri içi Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Operasyon kapsamında 19 şüphelinin daha arandığı belirtilirken, başlatılan soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu