Haber

Dünya basınında Erdoğan’ın rahatsızlığı: ‘En sadık destekçileri bile onsuz bir gelecek düşünüyor’

Dün akşam katıldığı canlı yayında rahatsızlanan ve bugünkü programları iptal ettiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumu dünya basınına da yansıdı.
Erdoğan dün akşam katıldığı canlı yayın sırasında rahatsızlandı ve program yarıda kesildi. Bir süre sonra yeniden başlayan program, Erdoğan’ın “Aferin sana, üşüttüm” açıklamasının ardından sona erdi. Erdoğan bugün yaptığı açıklamada, “Bugün doktorlarımızın tavsiyesi ile evde istirahat edeceğim” dedi.

AFP, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Salı günü canlı yayın röportajını yarıda kesti” dedi. Döndüğünde özür diledi ve midesinin üşüdüğünü söyledi” diyerek okuyucularına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastalığını duyurdu. AFP’nin “Yüzü solgun görünüyordu” yazısında, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine geçmiş olsun dileklerini ilk ileten siyasetçilerden biri olduğu belirtildi. Fransız haber ajansı AFP, Akkuyu Nükleer Santrali’nin yarın (27 Nisan) açılışının yapılacağını hatırlattı.

AP: ERDOĞAN AĞIR BİR KAMPANYA YÜRÜTÜYOR

Associated Press (AP) ise Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala “yoğun bir kampanya yürüttüğünü” yazdı. “Erdoğan 20 yıllık görev süresinin en zorlu seçimiyle karşı karşıya” sözlerinin yer aldığı haberin başlığı, “Türkiye Cumhurbaşkanı sağlık sorunları nedeniyle ziyaretlerini iptal etti” oldu.

“SAĞLIK KORKUSU NEDENİYLE TOPLANTILAR İPTAL EDİLMİŞTİR”

ABD merkezli Politico dergisi, “Erdoğan sağlık endişesi nedeniyle mitinglerini iptal etti” manşetini attı. Haberde, “2003 yılından bu yana iktidarda olan 69 yaşındaki Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde çetin bir mücadeleye hazırlanıyor.” “

‘EN BÜYÜK DESTEKÇİLER BİLE ONSUZ BİR GELECEK DÜŞÜNÜYOR’

Lin Noueihed’in Bloomberg’de yayınladığı analizde, “Dün akşam canlı yayında rahatsızlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doktorlarının tavsiyesi üzerine mitinglerini iptal etti ve evinde istirahat edecek.” Analiz şöyle devam etti: “69 yaşındaki Erdoğan’ın yardımcıları sağlık sorununu hafife alırken, olay, en sadık destekçilerinin bile 20 yıl sonra ilk kez onsuz bir geleceği düşündüğü seçim arifesinde gerçekleşti.” (DIŞ HABERLER)

silifke-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu