Haber

Denizli Bisiklet Takımı Ödüllerle Döndü

Denizli Bisiklet Takımı, Balıkesir ve Bodrum’da düzenlenen bisiklet yarışlarından ödüllerle döndü.

Denizli Bisiklet Grubu’nun parlayan yıldızı Buse Ertekin, Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde düzenlenen Türkiye Kupası U15 – U17 2. Etap yarışlarında U17 Yol ve Kriter kategorilerinde toplam 2 altın madalya kazandı. Her iki yarışta da rakiplerine fark yaratan Buse, Avrupa Gençlik Oyunları (EYOF) yolunda 75 puan alarak Genel Klasman birincisi olarak büyük avantaj elde etti. Buse Ertekin; Bu organizasyona katılıp ülkeme madalya kazandırmak en büyük hayalim ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

Tüm kategorilerden yerli ve yabancı yaklaşık 300 sporcunun katıldığı 65,7 km’lik Kısa Parkur kategorisindeki Uluslararası Bodrum Granfondo yarışını Denizli Bisiklet Takımı’nın diğer sporcularından Berkant Taşçı da kusursuz bir performansla kazandı. Kısa kulvarda mücadele eden Hakan Yıldırım, kendi kategorisinde birinci, Genel Klasmanda ise 6. oldu. 97 Km Uzun Parkurda yarışan Fazilet Arım, teker farkıyla kategoride 4. olurken, Cet Daşkın 9. oldu.

Bisikletçiler 6-7 Haziran’da Okullar Arası Şampiyona, 24-25 Haziran’da ise Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. – DENİZLİ

eflani-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu