Haber

CHP’li Kaya: “Samimiysen EYT’yi getir bugün torba yasaya koyalım”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, “Samimiysen EYT’yi getir, çantayı bugün yasaya koyalım, salı akşam 21.00’e kadar bu sorunu çözelim.” dedim.

Kaya, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başladığını söyledi. Türkiye Meclisi.

Tasarının özellikle 3 artı 1 yılı doldurmamış öğretmenlere eş atama hakkının yer almadığına işaret eden Kaya, “Eş statüsünden atama hakkı olmadan bu yasa görüşülemez.” terimini kullandı.

Meclis danışmanlarının yasa tasarısında yer almadığını anlatan Kaya, milletvekillerinin kendi yardımcılarının sorunlarına ilişkin bir düzenlemelerinin olmamasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “EYT ile ilgili çalışmaları bitireceğiz ama bize tarih sormayın. Çünkü muhalefet 20 milletvekili ile Meclis’i bloke edebilir” sözlerini eleştiren Kaya, “Derseniz öyle olur. 336 milletvekili ile meclisi yönetemezsiniz, bu bir itiraftır, ana muhalefet partisi olarak sizi davet ediyoruz: Samimiyseniz EYT’yi getirin bugün torba yasaya koyalım, salı akşam 9’a kadar bu sorunu çözelim. .Hodri Meydanı.” dedi.

pamukovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu