Haber

CHP Milletvekili Umut Akdoğan, infaz düzenlemelerinin şiddeti teşvik ettiğini söyledi.

CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, “İcra yönetmelikleriyle cahillerin kafasına ‘ben yatacağım’ fikrini sokmamalıyız” dedi. söz konusu.

Akdoğan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, son bir haftadır Türkiye’de toplumsal barış ve huzuru bozan olayların yaşandığını söyledi.

Şiddetin toplumsal bir nitelik kazandığını ve sıradanlaştırılmak istendiğini savunan Akdoğan, hükümetin şiddet dili kullanmasını, suç işleyeni ve suç işlemeye teşvik eden infaz düzenlemelerini, bireysel silahlanmanın önlenememesini, sistematik olmayan göçün toplum üzerindeki olumsuz etkisini sıraladı. Bunun nedeni olarak sosyal hayat ve şiddeti teşvik eden diziler gösteriliyor.

Kadın cinayetlerinde hüküm giyenlerin infaz sürelerini sıralayan Umut Akdoğan, “Ben avukatım. Suçu meslek edinmiş suç makineleri infaz hukukunu benim kadar bilir” dedi. sözünü kullandı.

İstanbul Esenyurt’ta cinayetle sonuçlanan olayın ardından asayiş ve asayiş denetimi yapıldığını anlatan Akdoğan, sosyal medyada yaşanan bu olaydan sonra neden denetim yapıldığını sordu.

CHP’li Akdoğan, televizyon dizilerinin şiddeti ve silahlanmayı özendirdiğine değinerek, RTÜK’e her türlü silahı ekranlardan uzak tutması çağrısında bulundu.

Türkiye’de bireysel silahlanmanın arttığını belirten Akdoğan, “Geçen yıl 2 bin 278 vatandaşımızı, 60 otobüs dolusu vatandaşımızı silahlı şiddet olaylarında kaybettik. marketten waffle alır gibi silah al.” sözlerini söyledi.

İnfaz yönetmeliğinin şiddetin artmasına neden olduğunu öne süren Akdoğan, “İnfaz yönetmeliğiyle cahillerin kafasına ‘ben yatacağım’ düşüncesini sokmamalıyız. Silahı, şiddeti ve her türlü şiddeti ortadan kaldırmalıyız. gençleri olumsuz etkileyecek unsurların başında geldiğini belirterek, “Sokaktaki mayınları imha etmeliyiz. Gençlerimizi müfredata alarak şiddetin her türüne karşı eğitmeliyiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu