Haber

Chp: Kaldır Başını Türkiye. Hak Ettiğiniz Gelecek Geliyor. Bay Kemal Geliyor

CHP, Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayatından kesitlerin yer aldığı bir video yayınladı. Videoda “Kalk kaldır Türkiye. Geleceğimiz parlak. Bu ülkeyi birlikte kuracağız. Çocukları birlikte güldüreceğiz. Uğursuzluğumuzu birlikte değiştireceğiz. Hak ettiğiniz gelecek geliyor” denildi. . Kemal Bey geliyor.”

Millet İttifakını oluşturan altı siyasi partinin genel başkanları dün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya gelerek ittifakın cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Toplantıya ev sahipliği yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur” diyerek ittifakın cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

CHP, o gecenin ilerleyen saatlerinde sosyal medya hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayatından kesitlerin yer aldığı bir görseli “Kalk kaldır Türkiye. Geleceğimiz parlak. Hak ettiğin gelecek geliyor. Kemal Bey geliyor” açıklamasıyla yayınladı.

“HEDEF BELDİ VERMEDİ. HAYATINA ÇALIŞTILAR BEKLEMEDİ”

Videoda Kemal Kılıçdaroğlu şöyle anlatıldı:

“Onunki bir Cumhuriyet hikayesi. Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde büyüyen küçük bir çocuğun, Cumhuriyet’in şefkatli ellerinde büyük bir devlet adamına dönüşmesinin hikayesi. Hayatını bu millete adamış bir insanın hikayesi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını taklit ederek ülkeyi.

Halk kitleleri, onu siyasi tartışmaların vazgeçilmez galibi olarak kabul etti. Tıpkı Nazimiye öğrencisi Kemal gibi CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu da canlı yayınlarda siyasi muhaliflerini susturarak iyi ders çalışıyordu. Milletin cüzdanına göz dikenlere meydan okurken ilmine, azmine ve milletin gücüne güvenmiştir. Hepimizden sorumlu tuttu. Görevden asla kaçmadı.

CHP Genel Başkanlığı koltuğunun hakkını vermek, milletin sesi olmak, bölmek değil birleştirmek için canını emanet etmişti. En çok da eleştirildi, pes etmedi. Gol gösterildi, pes etmedi. Canına kastetmişler, vazgeçmemiş.

“O KEMAL BEY. O DÜRÜSTÜN, KİŞİLİK, KARARLILIK, ÇALIŞMANIN SESİDİR. O SİZİN SESİDİR”

Adalete inanırdı. ‘Birimize adalet yoksa hiçbirimize adalet yok’ diyerek yola çıktı. Ankara’dan İstanbul’a 450 km’yi 25 günde hepimiz için yürüdü. Türkiye’nin birliğine inandı. Bizi bölmek için farklılıklarımızı istismar edenlere isyan etti. Helal davetiyle Türkiye olduğumuzu ve birliğin güçten geldiğini gösterdi.

Kadro çalışmasına inanırdı. Gerçek gruplar kurarak büyükşehir belediyelerindeki iktidar saltanatına son verdi. Çok sesliliğe inanıyordu. Bundan tam bir yıl önce büyük bir nezaket ve kararlılıkla muhalefet partilerini büyük bir Türkiye ittifakı altında birleştirerek umut ışığını yaktı. Ben Kemal Bey. O; tevazu, azim, kararlılık ve çok çalışmanın sesi. Bu senin sesin. O, umudun sesidir. Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

“DİK TÜRKİYE. HAK ETTİĞİNİZ GELECEK GELİYOR. KEMAL BAY GELİYOR”

Şimdi, millet için geliyor. Değişim için geliyor. Yaralarımızı sarmaya ve ikinci yüzyıldaki Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırmaya geliyor. Başını kaldır Türkiye. Önümüz aydınlık. Bu ülkeyi birlikte inşa edeceğiz. Çocukları birlikte güldüreceğiz. Kötü şansımızı birlikte değiştireceğiz. Hak ettiğiniz gelecek geliyor. Kemal Bey geliyor.”

haberbeypazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu