Haber

BM Türkiye Mukim Koordinatörü Rodriguez Kahramanmaraş’taki çadır kenti ziyaret etti

Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıyla ilgili olarak, “Türkiye’nin cömertçe ev sahipliği yaptığı Suriyeli mültecileri dikkate alarak uluslararası toplumun da gerekli desteği vermesini bekliyoruz.” söz konusu.

Rodriguez, 12 Şubat Stadı’nda kurulan çadır kenti ziyaret ederek yetkililerle görüştü.

Çadır kentte hizmet veren Dünya Doktorlarını da ziyaret eden Rodriguez, hekimlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Rodriguez, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde maalesef çok sayıda can kaybının yaşandığını belirterek, Türk halkına başsağlığı diledi.

Kahramanmaraş ziyareti sırasında Valilikle de görüştüklerini belirten Rodriguez, “Maalesef şu anda bu yıkıcı depremin sonuçlarını görüyoruz. Türk milleti, Türk milleti tarafından gerekli her türlü müdahale ve destek sağlanmıştır. millet ve Türk devleti ile uluslararası kuruluşlar ilk günden beri birlikte. Biz BM olarak burada sahadayız.” dedi.

Türkiye’nin Suriyeli mültecilere de ev sahipliği yaptığına işaret eden Rodriguez, “Türkiye’nin cömertçe ev sahipliği yaptığı Suriyeli mültecileri de dikkate alarak uluslararası toplumun da gerekli desteği vermesini bekliyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu