Haber

Bitlis’ten Antakya’ya güvenlik görevlileri enkazdan 18 kişiyi kurtardı

BİTLİS’ten depremin vurduğu illerden Hatay’a giden birinci gruptaki güvenlik görevlileri, Antakya’da enkaz altında kalan 18 kişiyi kurtardı. Vali Oktay Çağatay, deprem bölgelerine yeni bir ekip gönderdi.

Depremin vurduğu illerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Türkiye’nin dört bir yanından yardım ve destek ekipleri gönderiliyor. Bitlis’ten bugüne kadar 17 tır yardım gönderilirken, 170’i güvenlik görevlisi, 250’si jandarma ve 120’si polis olmak üzere 540 kişilik grup 2 gün içinde sarsıntı bölgelerine sevk edildi. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı güvenlik görevlilerini ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisleri sarsıntı bölgelerine gönderen Vali Oktay Çağatay, ilk olarak sevk edilen güvenlik görevlilerinin bölgedeki çalışmaları güçlendirdiğini ve 18 kişiyi enkaz altından kurtardığını belirtti. , ve söyledi:

“Aldığımız en sevindirici haberlerden biri de Antakya merkezde arama kurtarma çalışması yapmak üzere gönderdiğimiz güvenlik korucularımızın 18 vatandaşımızı sağ çıkarmaları. Bu sevindirici haberi bize ilettiler ve biz de çok duygulandık. ne mutlu onlara.Emniyetimize bağlı polisleri gönderiyoruz.Onlar da deprem bölgesi olan Elbistan’da görevlerini yapacaklar.Güvenlik güçlerimiz her türlü görevi yapıyor.Her türlü ihtiyacı sağlamaya çalışıyorlar. vatandaşlarımızın ihtiyaçları, canları, malları ve güvenlikleri. spor Çatışmada, trafik kazasında, bazen birçok toplumsal olayda görev yapıyorlar ama şimdi Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı en büyük felakette görevlerini yapacaklar. İnşallah görevlerini yaparlar. Devletimiz deprem bölgesinde tüm ekipleriyle birlikte çalışıyor. 540 jandarma, polis ve güvenlik korucumuz ile birlikte yaklaşık 100 AFAD çalışanımız ve 70 sağlık çalışanımız deprem bölgesinde görev yapıyor.” Bütün bunları AFAD çerçevesinde organize etmek zorunda olduğumuz için devletimiz olarak bu anlamda bir faaliyet yürütüyoruz.Depremin olduğu ilk andan itibaren vatandaşımızın ve devletin desteğiyle. 17 TIR’lık gıda ve yaşam malzemelerini bölgeye ulaştırdık” dedi.

Vali Çağatay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı ve İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, açıklamaların ardından bölgeye gidecek işçiyi uğurladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu